Kuşadası’nda Güvercin Adaya Karşı Selfi Çekin

İşte Kuşadası’nın sembolü ve uğuru sayılan Güvercinada tam karşınızda! İnce uzun bir mendireğin sahile bağladığı ada, kayalar üzerinde inşa edilmiş kalesi ile film kareleri içinden çıkmış bir görüntü gibi..!

Zeytinliklerle kaplı tepeler arasında kıvrılan yılankavi yol, turistleri göz alıcı Kuşadası sahiliyle buluşturuyor. Mavi ve yeşilin, tarih ve doğanın muhteşem uyumunu yansıtan dantel gibi kıyılar, ziyaretçileri fazlasıyla mutlu ediyor.

İşte Kuşadası’nın sembolü ve uğuru sayılan Güvercin Adası tam karşınızda! İnce uzun bir mendireğin sahile bağladığı ada, kayalar üzerinde inşa edilmiş kalesi ile film kareleri içinden çıkmış bir görüntü gibi… Türkiye’nin önde gelen deniz kapılarından biri olan bu ilçe, antik çağlarda da Anadolu kıyılarının işlek limanlarından biriydi. Ve her zaman güzeldi.

Belki de bu yüzden birçok kaynakta tarihçi Heredot’un gözdesi, mitolojik tanrı Zeus’un mola mekânı olarak anıldı ve anılmaya devam ediyor.

Güvercin Adası girişi ücretsizdir.

Güvercin Adası Kalesi muhteşem görüntüsü ile gerçekten Kuşadası sembolü olmayı hak ediyor. Adanın göz alıcı görünümü, gün batımının panoramik renkleriyle birleşerek her ziyaretçiyi cezbetmektedir. Ada, yaz ve kış ayları yerli, yabancı hatta Kuşadası’nda yaşayanlar için de gezilecek görülecek en çok tercih edilen yerlerde birisidir.


KONUMA GİT

Aydın'da Gündem, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var! Şehrini Takip Et

Bu içeriğe tepkin nedir?

İlginizi Çekebilir

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir