Aydın’da Yamaç Paraşütü

Aydın’ın misafirlerine sunduğu renklerden bir diğeri; yamaç paraşütüdür.

Temelde özel bir yetenek ve fazla bir çaba gerektirmeyen yamaç paraşütü, standart bir eğitim sonrasında yapılması oldukça kolay ve zevkli bir spordur. Türkiye’deki yamaç paraşütü alanlarından biri de Aydın’ın güzide ilçelerinden biri olan Koçarlı’dadır.

Koçarlı’daki Adnan Menderes Kent Ormanı’nda yapılan yamaç paraşütü, her yıl 5 bin yamaç paraşütü tutkununu ağırlamaktadır. En iyi pist ve eğitim alanı olarak kabul edilen bölgede, 505 metre yükseğe çıkarak kendilerini Koçarlı manzarasına bırakan adrenalin tutkunlarının sayısı her geçen gün artıyor. Aydın dışından da ziyaretçilerin geldiği Adnan Menderes Kent Ormanı, yurt dışından gelen paraşütçülere de ev sahipliği yapıyor. Lisanslı olanların tek başına uçuş yapabildiği alanda bu heyecanı yaşamak isteyenler tecrübeli pilotlar yardımıyla da uçuş gerçekleştirebiliyor.

Pistin yanı sıra kafetarya, restoran, piknik ve balık tutma alanları bulunmaktadır. Kent Ormanı içindeki pistten kalkış sonrası Menderes Ovası, Ege Denizi, Bafa Gölü ve Beşparmak Dağlarını izleyebiliyorsunuz. Ulaşım kolaylığı, hakim rüzgarlara göre konumu, iniş alanlarının genişliği, doğa manzarası ve farklı faaliyetlere ev sahipliği yapabilmesi sebebiyle bu spora gönül verenler için mükemmel bir uçuş bölgesi.


KONUMA GİT

Bu içeriğe tepkin nedir?

İlginizi Çekebilir

Daha Fazla Yükle Yükleniyor...Başka gönderi bulunamadı.

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir