Ege’nin İncisi Didim Altınkum’da Denize Gir

Didim’in Mavi Bayraklı Altınkum Plajı, cam gibi denizi, oksijeni bol havasıyla tatil severlerin gözde mekanları arasında bulunuyor..

Türkiye’den en çok turist çeken destinasyonların başında gelen Didim’in Mavi Bayraklı Altınkum Plajı, cam gibi denizi, oksijeni bol havasıyla tatil severlerin gözde mekanları arasında bulunuyor. Tatilciler tarafından yeniden keşfedilmeyi bekleyen Altınkum, konuklarına eğlenceli aktiviteler de sunuyor.

Didim Altınkum Ana plajı Türkiye‘nin ve dünyanın sayılı plajlarından dır. İsmini altın gibi kumlara olan benzerliğinden almıştır. Gerçekten de güneş ışınları altında ışıl ışıl parıldayan ve altına benzeyen kumlara sahiptir. Didim Altınkum yaklaşık 260-300 gün güneş alan bir sahil beldesi olduğu ve en önemli plajı olan Altınkum plajında insanları kış ve ilkbahar mevsimlerinde bile plajda güneşlenirken görebilirsiniz.

Deniz turizminin Didim’de gelişmesinin temel sebeplerinden birisi olan Altınkum plajında yaz sezonunda oturacak yer bile bulabilmek zordur.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: İlk olarak Aydın terminalinden Didim’e kalkan dolmuşlara binerek yada Sarı Otobüsler ile Didim’e gidiniz. Daha sonra Didim’den Altınkum beldesine giden dolmuşlara binerek Altınkum plajına kolayca ulaşabilirsiniz. Yada Didim’e kadar toplu taşıma ile gelip taksi ile plaja gelebilirsiniz. Didim’e olan uzaklığı 9 km kadardır.

Özel araç ile ulaşım: Aydın’a girdikten sonra Didim tabelalarını takip ederek Didim’e ulaşınız daha sonra şehir merkezinde Altınkum tabelalarını göreceksiniz. Oradan herhangi bir esnaftanda yardım alarak Altınkum’a doğru ilerleyiniz. Daha sonra Altınkum plajına ulaşmış olacaksınız. Bu ulaşım şekline  ek olarak aşağıda eklemiş olduğumuz “Konuma Git” butonuna tıklayarak google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

KONUMA GİT

Bu içeriğe tepkin nedir?

İlginizi Çekebilir

Daha Fazla Yükle Yükleniyor...Başka gönderi bulunamadı.

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir