Veda ve Teşekkür

Türkiye hatta yurtdışındaki gurbetçiler tarafından işinizden dolayı tanınan biriyseniz, yapmanız gereken performansınızın çoğunu işinize verip daha da başarılı olmak.

0 15

Türkiye hatta yurtdışındaki gurbetçiler tarafından işinizden dolayı tanınan biriyseniz, yapmanız gereken performansınızın çoğunu işinize verip daha da başarılı olmak.

Bu arada işim dolayısıyla Türkiye’nin önemli şehirlerini görünce yeme-içme sektörünün ne kadar büyük olduğunu fark ettim.

Aydınlıların ve kenti yönetenlerin, kentin yöresel ve gastronomi değerlerini, coğrafî konumundan dolayı ekonomik değerlerini hiç de bilmediklerini gördüm.

Bu konuları Selim Özyılmaz beyle birkaç kez görüştükten sonra bana istersen gazetem yöresel gazete yeni adıyla Aydın City’de köşe yazısı olarak yazabilirsin demişti. İlk yazımı Kasım 2021 başında yazmaya başladım ve 20 kadar köşe yazım oldu.

Kasım ayında ilk yazı başlığım şöyleydi. Aydın’da Yaşayanlar Yaşadığınız Kenti Hiç Dert Edindiniz mi?

Neler yazdım?

Gastronominin Unesco tescilli şehri Gaziantep’ten bahsettim.

OECD Ülkeleri Champion Mayers seçilen Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i anlattım.

Coğrafi işaretlerde alınan sayısı ve yurt içi ve yurt dışı tanıtım olarak Aydın-Gaziantep ve Özlem Çerçioğlu-Fatma Şahin mukayesesi yaptım.

Aydın Valiliğinin Gastronomi değerlerine önem vermediğine ilişkin 3 önemli köşe yazısı yazdım.

Turizm Bakanlığının Gastro City projesinden bahsettim.

Urla Uluslararası Enginar Festivalini,

Adana Lezzet Festivalini anlattım.

Gastronomi Festivallerini Aydın Valiliğinin yapması gerektiğini yazdım.

Ama insanların daha çok Özlem Çerçioğlu ve Fatma Şahin mukayesesini dert ettiklerini ama Aydın’ı yönetenlerin marka kent olma yönündeki çalışmaları nerdeyse hiç olmadığı halde bunu dert etmediklerini gördüm.

Efeler Belediyesinin düzenlediği Efeler Gastronomi Festivalinden 15 gün önce başkanımıza cevabını alamadığımız sorular sordum ve bu festivalin fiyasko ile sonuçlanacağını Efeler’e bir ekonomik dönüşünün olamayacağını yazdım ve öylede oldu.

Bu çalışmalarımdan dolayı yüzlerce kişi teşekkür için işyerime geldi. Yazılarımdan dolayı rahatsız olanlar farkındayım sinsice bana düşman oldular.

Uzatmak istemiyorum.  Bana gazetesinde yer veren Selim Özyılmaz beye teşekkür borcum var.

Gazetede her zaman yerimin açık olduğunu biliyorum.

Şimdilik hiçbir gazetede yazmama kararı aldım. Herhangi bir problem yok.

Şimdi işime biraz daha önem vereceğim ama bireysel olarak Aydın’ı marka kent olma yönünde, gerek gördüğünde yazmaya devam edeceğim.

Şimdilik hoşça kalın.

Teşekkürler Aydın City Gazetesi..

Yorum Yapın