Vali Aksoy; Basının Gayreti, Tutum ve Davranışları Önemli ve Değerli

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Aydın’da görev yapan gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi.

0 3

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Aydın’da görev yapan gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi.

Toplantıya Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) başkanı Cem Ulucan, Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) başkanı Ferdi Uzun, Aydın Basın İlan Kurumu (BİK) şube Müdürü Nuri Gülen  ve Aydın’da görsel ve yazılı basında görev yapan gazeteciler katıldı.

Vali Aksoy toplantıda yaptığı konuşmada; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlediğimiz programımıza icabetinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Basınımızı bir mesai arkadaşı olarak görüyoruz. Halkın haber alma özgürlüğünün ortaya çıkmasında basınımızın rahat şekilde çalışması ve haberini yapabilmesi oldukça önemli ve değerli. Aydın’da basın noktasında kendisini geliştirmiş önemli bir alt yapıya sahip olan bir kent. Cemiyetlerimizin organizasyonlarında zaman zaman basınımız ile bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Bende Aydın Valiliği görevine başladıktan sonra her 10 Ocak’ta aksi bir şey olmazsa sizlerle birlikte olmaya gayret ediyorum.

Bugün de bu fırsatı bulduk ve beraber olduk. Basınımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İlin sorunlarının ortaya konmasında, onlara alternatif çözümler üretilmesinde ki biraz önce burada arkadaşlarımızla bu konuyu istişare etme fırsatı bulduk, basının gayreti, ortaya koyduğu tutum ve davranışlar önemli ve değerli.

Yağmur, çamur, kar, kış demeden afet anında bile olsa o haberin peşinde koşuyor ve çok zor şartlarda bile olsa haberi herkese ulaştırmak için büyük bir gayret gösteriyor. Aydın’da da bu anlayış içerisinde görev yapan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyorum. Bu vesile ile yaşamını kaybeden bütün gazetecilerimizi rahmetle anıyorum. Emekliye ayrılanlara da sağlık ve esenlikler diliyorum. Siz değerli gazetecilerimize de görevlerinde başarılar, sağlıklı, huzurlu bir çalışma ortamı diliyorum.

 

Yorum Yapın