TOKİ taksitleri sabit mi? TOKİ sosyal konut taksitleri zamlanacak mı?

TOKİ sosyal konut projesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ”Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut …

0 38

TOKİ sosyal konut projesi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ”Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz” şeklinde duyurulmasının ardından merak edildi. TOKİ, sosyal konut projesi kapsamında dar gelirliler için tek seferde 250 bin konut inşa edecek. TOKİ sosyal konutlarına başvuru yapmak isteyenler, TOKİ taksitleri ile ilgili detayları araştırmaya başladı. Vatandaşlar, konuyla ilgili ”TOKİ taksitleri sabit mi? TOKİ sosyal konut taksitleri zamlanacak mı?” şeklinde aratmalar yaptı. Peki, TOKİ taksitleri sabit mi? TOKİ sosyal konut taksitleri zamlanacak mı?

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları, 14 Eylül itibarıyla başladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “İlk Evim İlk İş Yerim” sosyal konut projesine ilk gün saat 23.00 itibarıyla 865 bin başvuru yapıldığını açıkladı.

AKP Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın göre, vatandaşlar, toplam 608 bin lira fiyata sahip, 2 artı 1 konutlar, aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle sahip olabilecek.

850 bin fiyata sahip 3+1 konutlar 3 bin 780 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile alınabilecek.

Hak sahiplerine konutlar;

%10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacak.

Taksitler 6 ayda bir zamlanacak

HaberTürk’e göre, hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacak. İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecek. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak.

Yorum Yapın