Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Selatin Bisiklet Turu Anıt Ağacının Altında 8. Defa Buluştu

2019 yılında açılan ve o günden bu yana yöresel ürünler ve lezzetlerden taviz vermeden sürdürülen Selatin organik köy pazarı dün harika bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

sel2

Germencik Belediyesi ve Efes Bisiklet Topluluğu işbirliğiyle düzenlenen 8. Selatin Bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu. Aydın’dan Ağır pedallar, Bisikletliler Derneği ve İki Teker bisiklet grubu ile Efes Bisiklet Topluluğunun katıldığı organizasyonda Aydın grubu bisikletlileri Ortaklar’da, İzmir grubu bisikletlileri de Belevi’nde buluşup Selatin köyüne geldiler.

Organizasyona katılan Germencik belediye Başkanı Fuat Öndeş; Göreve geldiğimiz sene Selatin Köy pazarını ilçemize kazandırdık. Hem konumu hem içinde barındırdığı özellikleri hem de coğrafi uygunluğundan ve köylümüzün hanımlarının katkıları ile burada güzel bir köy pazarı oluştu.

sel6

Burasının en büyük özelliği burada samimi bir ortam ve köylümüzün kendi el emekleri ile yaptıkları ürünleri ortaya koydukları samimi bir ortam. Misafirperverlikleri ve güler yüzleri ile bölgenin ilgi odağı olmaya her zaman devam etti. Salgın nedeniyle tabi biraz duraksama yaşansa da geçen sene bisiklet turu organizasyonuna dahil edildi ve kendi dönemimizin ikincisini olmak üzere 8. Defa bu gerçekleşmiş oldu. Rengarenk sporcu kardeşlerimiz buraya gelip bizleri ziyaret ediyorlar. Biz onları ağırlıyoruz. Güzel ve samimi bir ortamda hem Selatin köy pazarımızın tanıtılmasına katkı hem de böyle bir organizasyonda onları ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Her şey çok güzel şu anda.

Selatin tünele adını veren köyümüz. İzmir tarafından gelenler Belevi, Aydın tarafından gelenler Ortaklar’da buluştu. Oradan buraya geldiler. Söylediğim gibi köyümüzün coğrafi konumu buna çok uygun.

sel3

Bir ilçenin tanıtımı, katma değerin artması, bu birlikte halk ile olacak bir şey. Az önce muhtarımla sohbet ettik. Buraya gelen bir daha gelsin istiyoruz. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yaparak köyümüzün tanıtımına destek olunması lazım. Selatin köyünün arkası İzmir. Germencik İzmir sınırındaki Aydın ilçesi. Bizim coğrafi konumumuzdan kaynaklanan avantajımızı kullanmaz lazım. Yapılan anketlerde ilk defa Germencik ilçesini turizm ilçesi olarak görülmeye başladığını görüyoruz. Magnesia, Selatin köyümüz, Mursallı gibi imkanlarımızı değerlendirip Germencik ilçemizi cazibe merkezi haline getirmemiz lazım. Bunları ortaya çıkarmamız lazım. Bizim hedeflerimiz çok. Hedefe ulaştık diye bir durum yok. Yeni bir hedef koyarız ve çıtayı hep yükseltiriz.

Bu vesile ile başta Efes Bisiklet Topluluğu olmak üzere ilçemizin özelinde de Selatin’in tanıtımına dair önemli bir organizasyon olan bisiklet turuna katılan tüm bisikletçilerimize, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Pedallarınıza sağlık.

Selatin Köy Muhtarı Kerim Çetin; Köyümüz bugün çok güzel bir gün yaşıyor. Hem Aydın’dan hem de İzmir’den bisikletliler ile 800 yıllık anıt ağacımız altında 8. Defa buluştuk. Çok güzel ve keyifli bir gün yaşıyoruz. Selatin köy pazarımızın açılmasına bu günleri yaşamamıza vesile olan Özlem başkanıma, Fuat başkanıma, Germencik belediyemize, bugün burada olan Aydın ve İzmir’den gelen bisiklet gruplarına kendim ve köylüm adına çok teşekkür ederim.

sel8

Selatin köy pazarındaki organizasyonda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi. Bisiklet grupları Selatinli çocuklara kitaplar armağan ederken, bisikletçilere kuru fasulye, pilav ve turşudan oluşan kendi menüleri ikram edildi.

sel4

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın