Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Seçimler İçin Değil Nesiller İçin MHP Diyoruz

Aydın’da Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) içerisinde önemli bir siyasi figür olarak dikkat çeken, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Burak Pehlivan’a MHP genel merkezinin görevlendirmesiyle gittiği Ağrı ve Van ziyaretleri, MHP’nin Aydın ve Türkiye genelindeki durumu ile gündemdeki konulara dair sorduğumuz sorulara aldığımız cevapları ile yapmış olduğumuz Aydıncity gazetesine özel röportaj.

İşte sorularımız ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Burak Pehlivan’ın vermiş olduğu cevaplar.

S- 1- Adım adım 2023; ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma” programları çerçevesinde Van, Ağrı ve diğer illere yaptığınız ziyaretlerden nasıl bir sonuç çıkarıyorsunuz? Cumhur ittifakı ve MHP olarak Doğu illerinde nasıl bir karşılık görüyorsunuz? (MHP özelinde)

Sizlerin de malumu olduğu üzere Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla önce Adım Adım 2023; İl İl Anadolu programları, ardından Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma programları gerçekleştirildi. Bu vesileyle 81 ilimizin ve 966 ilçemizin tamamında heyetler halinde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Şimdi de Adım Adım 2023; Köyüm Benim sohbet programları gerçekleştirilmeye başlandı.

Bu vesileyle sizin de ifade ettiğiniz gibi Van ve Ağrı başta olmak üzere birçok ilimizde Genel Merkezimizin görevlendirmeleriyle ben de yer aldım. Gördüğümüz manzaraya gelince: Elbette gördüğümüz muhabbeti anlatmak, gördüğümüz sevgiyi kelimelerle ifade etmek zor olacak ama gittiğimiz her yerde bizleri bağrına basan hemşerilerimizle karşılaştık. Milliyetçi Hareket Partisinin sıradan bir siyasi parti olmadığını bir kez daha yaşayarak müşahede ettik. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Önce Ülkem ve Milletim” prensibinin hem teşkilatlarımız nezdinde hem de vatandaşlarımız nezdinde adeta bir “vizyon” halini aldığını gözlemledik. Bu programları yaparken etkisi küresel boyutta hissedilen salgının tortuları devam ediyordu.

mhp4

Diğer yandan Rusya ve Ukrayna arasında savaş başlamış, buna bağlı olarak dünya genelinde hükümetler büyük bir bocalama yaşıyordu. Tabi ki bunların ülkemizde de etkileri oldu. Hatta ülkemiz bizzat içinde olmasa da; yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerden en fazla etkilenen ülke pozisyonundaydı. Bu ortamda gerçekleştirdiğiniz ziyaretlerde vatandaşımızın nabzını tutmanız daha kolay oluyor. Çünkü vatandaşımızın devletine olan güvenini bizzat görüyorsunuz. Ve bu güvenin esas kaynağının MHP olduğunu görmek, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin mimarı olduğu Cumhur İttifakı olduğuna şahitlik etmek çok büyük bir mutluluk. Vatandaşımız Libya’da başarılanları, Akdeniz’de hakkımızı gasp etmek için verilen mücadeleyi, Irak ve Suriye’de teröre indirilen büyük darbeyi, Karabağ’da onlarca yıl sonra Türk Bayrağının dalgalanmasının ardındaki iradenin Cumhur İttifakı İradesi olduğunu, uluslararası arenada Türkiye’nin hem diplomatik hem de siyasi ve askeri düzlemde ne derece etkin bir rolde olduğunu görüyor. Bunu görmek, milletimizin ferasetine, nerede olursa olsun şahitlik etmek mutluluk verdiği kadar gurur da veriyor.

S-2- Ziyaretler çerçevesinde gittiğiniz iller ile Aydın arasında bir mukayese yapma şansınız oldu mu?

Bu soruyu Aydın ilimizdeki siyasi atmosfer ile diğer illerdeki siyasi atmosferin aynı olup olmadığını sormanız olarak anlıyorum. Eğer öyleyse aslında Türkiye’nin gündemi doğusundan batısına aynı. Bölgesel ve lokal bazda çözüm bekleyen sorunların tarafımıza iletildiği de oldu. Bunları da bizimle birlikte ziyaretlere katılan Milletvekillerimiz aracılığıyla gerekli mercilere ilettik. Çözülenler var, çözülmesini beklediklerimiz var. İnşallah onlar da çözülecek. Ama… Genel itibariyle vatandaşımız Ağrı’da da Aydın’da da Yunanistan’ın şımarıklıklarının, bu şımarıklıkların Türkiye’de hangi siyasiler tarafından desteklendiğinin, ya da Türkiye’yi tehdit eden defolu yüzlere bu memleketin ekmeğini, suyunu içip de hangi muhterislerin destek verdiğinin farkında. Aydın’ımızda da Van ilimizde de vatandaşımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin hesapsız bir şekilde millet ve devlet için mücadele ettiğini görüyor. Pazarlık olmadığını, gizli ajandalarının olmadığını biliyor. Bu arada dış etkenlerle meydana gelen ekonomik dalgalanmalarla ilgili de vatandaşlarımızla dertleşme imkânımız da oldu. Ama vatandaşımız devletin aldığı önlemlerin farkında. Emekli maaşlarının ciddi bir şekilde arttırılması, bazı borçların bu hafta silinecek olması, KYK kredisi borçlarının faizlerinin silinecek olması, polislerimizin ve uzman çavuşlarımızın 3600 ek gösterge sorununun çözülmesi, askeri ücretlinin enflasyon karşısında ezdirilmemesi ve bundan sonra da ezdirilmeyeceğinin ilan edilmesi… Tüm bunlar vatandaşımız nezdinde elbette karşılık bulmuş vaziyette. Bunu siz de Aydın’da görebilirsiniz. Biz de vesileyle ziyarete gittiğimiz diğer illerde gördük yaşadık.

mhp2

S-3- MHP’nin Türkiye genelinde ve Aydın özelinde baraj sorunu yaşayacağı bazı anketler ile kamuoyuna yansıyor. Genel seçimlerde böyle bir sorun ile karşılaşılacağını düşünüyor musunuz?

Bu soruya vereceğim cevapların bazılarını mahcubiyet içinde vereceğimi bilmenizi isterim. Çünkü adını bile zikretmek istemediğim, kendisi ve partileri proje olan birçok muhterisin ismini zikretmek zorunda kalacağım. Bu söylediğiniz, yani MHP’nin baraj sorunu olduğu meselesi her seçim öncesinde parayla tutulmuş anket firmaları ve kalemini satılığa çıkarmış itibarsız gazeteci müsveddeleri tarafından dile getiriliyor. Ama en büyük anket seçimdir derler ya her seçim sonrası vatandaşımız bu fitne ehline gerekli cevabı fazlasıyla veriyor.

Sizin aracılığınızla sormak istiyorum:

Terörist Demirtaş ile kahvaltı yapmak için gün sayanların, HDP’yi kürt siyasi hareketinin temsilcisi olarak görenlerin, şehidin abisinin bacısına sövenlerin, Türkiye’nin yaptığı Afrin başta olmak üzere sınır ötesine operasyonlara ilk karşı çıkanların, ezcümle İP’in baraj sorunu yok da teröriste, haine, satılmışa toprağın üstünü dar eden Cumhur İttifakı iradesinin temel direği MHP’nin mi baraj sorunu var?

Polisimizi şehit eden eli kanlı PKK’lı teröristleri gazeteci diye aklamaya çalışan, Kandil’den aldığı suflelerle siyaset yapan, Pennsylvania’daki hainden aldığı sözlerle söylem geliştiren, yatıp kalkıp “Demirtaş serbest kalsın Osman Kavala serbest kalsın” diye açıklama üstüne açıklama yapan, PKK’nın insan kaynakları şubesi haline gelen HDP’ye kaç Bakanlık vereceğinin hesabını yapan CHP’nin baraj sorunu yok da “şehirde de dağlarda da terörün kökü kazınacak. Tehdit neredeyse bulunacak ve başı ezilecek” diyen ve bu iradeyi icraya döken MHP’nin mi baraj sorunu var?

En büyük vaadi FETÖ’cüleri ve PKK’lıları göreve döndürmek olan, gittiği her yerde bunu dile getiren, merhemi olsa kendi keline sürecek olan Deva’nın baraj sorunu yok da işgalcilere karşı, teröristlere karşı devletinin yanında dağ gibi duran MHP’nin mi baraj sorunu olacak?

Hatta size de bir soru sorayım: Bu iddiada bulunanların her seçim öncesi piyasaya çıktıklarının farkında mısınız? Evet… Seçimden sonra bir kez daha görüşmeyi umut ederek seçimde gerekli cevapları alacaklarını şimdiden söyleyebilirim. Daha net bir cevap istiyorsanız onlar istediği diye gökten istedikleri yağmayacak. MHP’nin baraj sorunu yoktur.

S-4- 2018 genel seçimlerinde MHP milletvekilliğini az bir oy farkı ile kaçırmıştı. Bu genel seçimlerde Aydın’da bu milletvekilliği geri alınır mı veya daha fazla vekil çıkarma şansı ne olur?

Aydın benim için her gün havasını teneffüs etmeme rağmen her saniye hasretini çektiğim bir sevgilidir. Vatandaşımızın iradesi dün olduğu gibi yarın da başımızın tacı olacaktır. Hemşerilerimizin kafasındaki soru işaretlerinin ortadan kalktığını görebiliyorum. Çünkü her gün vatandaşımızla iç içeyiz. Çünkü bu memleketin bir ferdi, bu toplumun bir parçasıyız. O sebeple 2023 yılında gerçekleştirilecek olan seçimlerden sonra TBMM’de çok daha güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi’nin olacağı şimdiden bellidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda tekrar seçileceğine inancımız da tamdır. Bu Aydın’ımız için de geçerlidir. Çünkü toprakların mayası millidir. Bu toprakların harcı vatan sevdasıdır. Unutanlar varsa hatırlasın lütfen; bu toraklarda; kan emici işgalcilerin kanlı postalları belirdiğinde memleketin dört bir yanında direniş ateşi tutuşmuştur. Yurt genelinde istiklal meşalesini tutuşturan bu topraklardaki muhabbet pınarıdır. İnşallah Aydın’ımız 2023 seçimlerinde dün sahiplendiği istiklali gibi yarın da istikbalini de sahiplenecek ve gerekli cevabı sandıkta verecektir.  Kurtuluş Savaşının besmelesinin çekildiği bu topraklar kime oy vereceğini de kime değer vereceğini de iyi bilir. Başımızın tacıdır.

S-5-Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı adayı belli olduğuna göre milletvekili seçimleri için görev verilirse aday olur musunuz?

Partimizin Şuan itibariyle Aday Adaylığı ve Aday süreciyle ilgili bir çalışması yok. Sanki bu hafta seçimler olacakmış gibi saha da çalışıyoruz. Seçimler için değil Nesiller için MHP diyor ve anlatıyoruz.

mhp

Bu sebeple Aday olmamız bizler için çok önemli değil. Aday olsak da olmasak da Partimize sadakatle bağlı kalıp çalışmalarımıza birlik ve beraberlik içerisinde devam edeceğiz.

Adaylık sürecini ve adaylarımızı genel merkezimizin takdirine bırakıyor ve saygı duyuyoruz.

Son nefesimize kadar Milliyetçi-Ülkücü Hareketimizin Bilge Lideri, Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’in emrinde ve izinde olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Bitti..

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın