SÖYLEYİŞİ & RÖPORTAJ

Deveciliğe Adanmış Bir Ömür; Süleyman Kurnazlar

Devecilik kültürüne büyük emeği geçen ve yetiştirdiği güreş develeri ile deve yetiştiricilerin haklı takdirini kazanan deveciliğin efsane ismi Süleyman Kurnazlar ile mütevazi bir hayat sürdüğü…
Daha Fazla Oku

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’in “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Milli Mücadele Dönemi, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz Türk milletinin hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğinin tüm dünyaya kanıtlandığı Kurtuluş Savaşı’nın en önemli safhalarından biridir.
Daha Fazla Oku

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Yüce Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının "Ya istiklal, ya ölüm" diyerek çıktıkları yolda Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100'ünci yıldönümünü…
Daha Fazla Oku

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Dünya tarihinde eşine az rastlanır bir acıya, drama ve şiddete şahit olan bu topraklar, 100 yıl evvel bir avuç vatanseverin Ya İstiklal Ya Ölüm parolasıyla silahlarına sarılmasıyla kurtarıldı.
Daha Fazla Oku

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Daha Fazla Oku

Kuşadası Beldiye Başkanı Ömer Günel “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Bugün,  Anadolu topraklarını paylaşmak üzere harekete geçen emperyalist güçlerin ve işbirlikçilerinin işgal planlarının Kuşadası’nda bozguna uğratıldığı 7 Eylül. 
Daha Fazla Oku

Zafer Partisi Aydın İl Başkanı Ercan Arslan “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Aydın ilimizin; köleleştirme girişimine, esirleştirme girişimine karşı sergilemiş olduğu şanlı direnişinin ve kurtuluş destanının 100. yılı kutlu olsun..
Daha Fazla Oku

Deva Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Değerler Kümemiz İstiklalin 100.yılı hepimiz için düşünmek için iyi bir fırsat. Yıldönümlerinin, hele de böyle ‘yüzyıl’ gibi önemli kilometre taşlarının en büyük önemi galiba burada yatıyor.
Daha Fazla Oku

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

27 Mayıs 1919 Yunanlılar tarafında işgal edilen kentimiz, 5 Eylül 1922  Kuyucak ve Nazilli, 6 Eylül'de Söke, 7 Eylül'de de Aydın ( Efeler ) işgalden kurtuldu.
Daha Fazla Oku

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin “7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Yıl Dönümü” Yazısı

Aydın’ın yiğit efelerinin ve kadınlarının torunları her yıl olduğu gibi bu 7 Eylül’de de, 100 yıl önce dedelerinin, atalarının verdiği mücadelenin ve kazanılan zaferin kıvancını tüm coşkusuyla…
Daha Fazla Oku
Aydın - 09 Şubat
-2°

Genellikle Bulutlu

  • Cum

  • Cts

  • Paz

  • Ptz

"Aydın Mobil Şehir" projesindeki tüm hizmetlerden yararlanmak için uygulamayı hemen indir şehri keşfetmeye başla..!     HEMEN İNDİR