Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Meltem Gürler; Hayatımızda Silinmez İzler Bırakan Öğretmenlerimizle Gurur Duyuyoruz

Deva Partisi Aydın İl Başkanı Meltem Gürler 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı ve basın açıklaması yayımladı.

Meltem Gürler mesajında;

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e 24 Kasım 1928’de, Bakanlar Kurulu’nca “Başöğretmenlik” unvanının verilmesi vesilesiyle her yıl kutladığımız Öğretmenler Günü’nü bu yıl buruk kutluyoruz.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı her türlü zor şartlarda hayata hazırlayan, yaşamımızda silinmez izler bırakan öğretmenlerimizin hak ettikleri koşulları sağlamayı görev biliyoruz ve onlarla gurur duyuyoruz.

DEVA Partisi olarak öğretmenlik mesleğinin saygınlığını ve cazibesini maddi ve manevi olarak artıracağımızın sözünü veriyoruz.

Biz, eğitimde dönüştürme kapasitesinin öznesini öğretmen olarak görüyoruz.

Toplumsal reformu öğretmenlerimizle başlatacağız.

Çünkü eğitim, dolayısıyla öğretmenlerimiz toplumsal kalkınmanın kalbidir.

 Bu vesileyle bazı noktalara dikkat çekmeyi önemli buluyoruz:

“Öğretmenlerin sosyal ve ekonomik statülerini iyileştireceğiz”

“Öğretmenlik Meslek Kanunu’yla, öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini geliştirerek, öğretmenlerimizi ayrıştırmadan, rencide etmeden sosyal ve ekonomik statülerini iyileştireceğiz.”

‘Eğitimin değerlendirmesini süreç odaklı yapacağız’

“Eğitimin değerlendirilmesinde ve öğretmenlerin kariyer basamaklarında ilerlemesinde kullanılacak objektif ölçütler belirleyeceğiz. Eğitimin değerlendirilmesini tek bir sınavla değil, süreç odaklı yapacağız.”

‘Öğretmenlerin ihtiyaç ve hedeflerine ulaşmaları için destek sağlayacağız’

“Öğretmenlerimize, ihtiyaca ve mesleki hedeflerine yönelik hizmet içi eğitim yoluyla akademik destek sağlayacağız. Bu destek, profesyonel bir yaklaşım ile geliştirilen modüler eğitimler, kurslar, seminerler ve paneller aracılığı gerçekleştirilecek ve öğretmen eğitimleri bu alanda bilimsel çalışmalar ve uygulamalar yapan uzmanlar tarafından tasarlanacak ve verilecek.”

‘Öğretmenlerin özlük haklarında ve çalışma koşullarında adaleti sağlayacağız’

“Tüm öğretmenlerin hem özlük haklarında hem sınıf mevcudu ve araç gereç temini gibi çalışma koşullarında adil ve kalıcı çözümler üreteceğiz. Öğretmenlerimize öğretim sürecinde kullanacakları içerik, yöntem, materyalleri seçme gibi konularda daha fazla inisiyatif vereceğiz. Özel okullardan beklenen kalite standartlarının devlet okullarında da sağlanmasını hedefliyoruz. Öğretmenlerimizi, eğitimle ilgili politika oluşturma ve kanun yapma süreçlerine etkin bir biçimde dahil edeceğiz.”

Eğitim Politikaları Başkanlığı’mızın hazırladığı ve geçen Mayıs ayında yayınladığı “Yükseköğretim Eylem Planı”nın devamı olarak “3-18 Yaş ve Hayat Boyu Eğitim”i içeren “Eğitim Eylem Planı”mızı Aralık ayı içinde yayınlayacağız ve sizlerle paylaşacağız.

Ayrıca “Kadın ve Eğitim Politikaları Başkanları”mızın “Kadın ve Eğitim konulu” çalıştay raporunu da yine bugün İstanbul İl Başkanlığımızda  Genel Başkanımızın katılımıyla açıklıyor olacağız.

Eğitim, partimizin ana gündemidir ve her açıkladığımız eylem planını yatay kesen temel bir konudur.

Eğitimi, gelecek nesillerimiz için, toplumsal ve ekonomik kalkınmamız için ülkemizin gündemi yapmak için çalışıyoruz.

Bu özel günde, ülkemizin geleceği için sorumluluklar üstlenerek,  hizmet aşkıyla çalışan ve çocuklarımızın, gençlerimizin yararlı bireyler olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın