KPSS Önlisans sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman belli olacak?

24 Ağustos’ta KPSS Ön Lisans geç başvurusunun da alınmasıyla sıra sınav tarihi gündeme geldi. Kamuda kariyer yapmak isteyen adaylar, KPSS …

0 0

24 Ağustos’ta KPSS Ön Lisans geç başvurusunun da alınmasıyla sıra sınav tarihi gündeme geldi. Kamuda kariyer yapmak isteyen adaylar, KPSS Önlisans sınav yerleri ile ilgili detayları araştırmaya başladı. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS Ön Lisans sınavının giriş belgesinin yayımlanıp yayımlanmadığı merak edildi. Peki, KPSS Önlisans sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman belli olacak? İşte, KPSS Ön Lisans sınav yerleri giriş belgesi hakkında detaylar:

KPSS Önlisans ne zaman?

2022-KPSS Önlisans sınavı 9 Ekim 2022 Pazar günü ülke genelinde gerçekleşecek.

KPSS Önlisans sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman belli olacak?

KPSS önlisans sınav giriş belgesi tarihi hakkında ÖSYM tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Sınav giriş belgeleri genellikle sınavdan 10 gün önce açıklanıyor. Bu nedenle 29 Eylül’de açıklanması öngörülüyor.

ÖSYM’den yapılan açıklama şu şekilde:

”Adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav giriş belgesine ulaşabilecekler. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak. Adaylar girdikleri sınava ait Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan sınava girmek mümkün değildir.

Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgesi’nin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.”

KPSS Önlisans kaç dakika sürecek?

Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri uygulanacak. KPSS ön lisans sınavının süresi 130 dakika olacak. DHBT, tek oturumda yapılacak ve cevaplama süresi 60 dakika olacak.

Yorum Yapın