Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Köşklü Muhtarların Çabası Sonuç Verdi; Çalışmalar Başlıyor!

Aydın Köşk ilçesi ile İzmir Ödemiş ilçesi arasındaki yol, güzergah üzerindeki köy (mahalle) muhtarlarının ısrarlı takip ve girişimleri ve Aydın milletvekillerinin desteği ile başlama aşamasına geldi.

Aydın Milletvekillerinin desteği ile karayolları genel müdürü Abdullah Kadir Uraloğlu ve Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli görüşmeleri ile başlayan süreç sonuç aşamasına geldi.

kry6

Karayolları Genel Müdürlüğü, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü arasında mekik dokuyan ve yol yapımı ile ilgili olarak Eski Başbakan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan Ödemiş ziyaretinde bu yolun yapımının sözünü alan Güzelköy Muhtarı Mülayim Avcı, Cumaderesi Muhtarı Serkan Baş, Koçak Köyü muhtarı Mehmet Öztürk, Akçaköy muhtarı Vedat Kuruş yaklaşık olarak 1 buçuk yıldır verdikleri uğraşın sonucunda çalışmalar başladı.

2011 yılında yol için proje yapıldığı ve projenin 2018 yılında revize edildiği öğrenilirken, iki ilçeyi birbirine bağlayan 64 kilometre uzunluğundaki yolun 10 kilometrelik alanında yapılacak çalışmalar güzergah üzerinde bulunan köylerin araç trafiğindeki sıkışıklığın giderilmesiyle önemli bir sorunu çözecek.

kry1

Köşk Ovaköyden Koçak köyünü çıkışına kadar olan bölüm genişletilecek. Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli Köşk-Ödemiş yolunun genişletilme yapılacak bölümünü yerinde görmesi sonrasında yol için ölçüm çalışmalarının tamamlandığı ve yol yapım çalışmalarının en kısa sürede başlayacağı edinilen bilgiler arasında.

kty4

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın