Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Koçarlı’nın İlk Doğalgaz Abonesi Başkan Kaplan Oldu

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde hayali kurulan doğalgaz kullanımı için geri sayım başladı. İlçeye doğalgaz getirilmesi için yoğun çaba gösteren Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın bu çabaları sonuç verirken ilçede ilk doğalgaz abonesi de Başkan Kaplan oldu.

Yaklaşık 5 ay önce ilk kazma vurularak doğalgaz çalışması başlayan Koçarlı ilçesinde kısa zamanda büyük ilerleme sağlanarak ilçe merkezinde ki çalışmalarda sona yaklaşıldı. Yılsonuna kadar ilçede Doğalgaz arzı sağlanacak olmasından dolayı abonelik işlemleri de yetkili firma tarafından resmi olarak başlatıldı.

İlgili şirket Aydın Bölge Satış Uzmanı Emre Yıldırım ilçede Abonelik işlemlerinin başlatılması için Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, doğalgaz çalışmalarının başladığı 5 ay önce ilk montaj kaynağını kendi elleriyle yapan Başkan Kaplan, evi için ilçenin ilk Doğalgaz abonesi oldu.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın göreve geldiğinden bugüne kadar büyük bir hizmet atılımının yaşandığı Koçarlı yine önemli bir gün yaşıyor. Yerel seçimler öncesi Doğalgazı Koçarlı halkıyla buluşturacaklarına dair söz veren Başkan Kaplan bu sözünü de tuttu ve ilçede doğalgaz abonelikleri alınmaya başlandı.

“HAYALDİ GERÇEK OLDU”

İlçenin ilk Doğalgaz aboneliğinin kendisine nasip olduğunu ifade eden Başkan Kaplan, doğalgazın Koçarlı’ya hayırlı olmasını dileyerek “Koçarlımıza hayırlı olsun. Bu önemli bir gelişme. Cumhurbaşkanımıza, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımıza, Milletvekillerimize, enerji şirketi  yetkililerimize, yetkili müteahhitlik firmamıza ve sahada çalışan personellerine teşekkür ederim. Hızlı bir şekilde sahaya girdiler ve çalışmalarda sona gelindi. Cumhuriyetimizin 100. Yılına kadar ilçemizin birçok meselesini hallederken, Doğalgazı da ilçemize getirme konusunda bir düşüncemiz vardı. Sağ olsunlar tüm birimler gerekli, gayretli ve özverili çalışmayı gösterdiler. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. Yılına girmeden ilçemiz Doğalgaza kavuşmuş olacak. Ben Koçarlı halkı adına emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Kaplan ayrıca, doğalgaz abonesi yaptırmak isteyen vatandaşlara da çağrıda bulunarak, “Doğalgaz hat çalışması gerçekleşen mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızın abonelik işlemleri 3 Kasım’dan itibaren 10:00 ile 16:00 saatleri arasında Belediye binamızda ilgili şirket satış uzmanları tarafından yapılmaya başlanacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın