Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

İmamoğlu: Ben çizmemi afet olduğunda vatandaşlarımız zarar görmesin diye, öncesinde altyapı çalışması yaparken giyiyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kurban Bayramı tatili sırasında kentte etkili olan yağış nedeniyle bazı yerlerde su baskınları yaşanırken tatilde olmasına dair eleştirilere yanıt verdi.

İstanbul’da afet benzeri bir durum yaşanmadığını belirten İmamoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çizme giyerek basının karşısına geçmesine gönderme yaparak, şu ifadeleri kullandı:

“Böyle şeyler Hollywood filmlerinde olur, bir de basına fotoğraf vermek için, çizme giyerek tek adam anlayışına hizmet etmek için iş yapma biçiminde olur. Şov yapmaya değil, sorunu çözmeye uğraştık ve gerçekten sorunu çözdük. Benim üzerimden binlerce arkadaşımın emeklerini yok saymaya hiç kimsenin hakkı yok. Objektifin önüne geçip çizme görüntüsü vermeyle kimse bu emeğin üstünü kapatamaz. Ben, çizmemi afet sonrası değil, gösteriş olsun diye değil, afet olduğunda vatandaşlarımız zarar görmesin diye, öncesinde altyapı çalışması yaparken giyiyorum. Medyada fotoğraf vermek için değil, sorun olmasın diye 25 yıldır çözülmemiş altyapı sorunlarını çözmek için sahada giyiyorum”

imamoglu ben cizmemi afet oldugunda vatandaslarimiz zarar gormesin diye oncesinde altyapi calismasi yaparken giyiyorum 0 3N4ppJBl
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ankara’daki sel felaketinin ardından çizmelerle kamera karşısına geçmesi sosyal medyada çok konuşulmuştu.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın