Ilıcabaşı Mahallesi’ndeki selin izleri sarılıyor

Aydın’ın Efeler ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış nedeniyle sokaklar göle dönerken, Ilıcabaşı Mahallesi’nde evleri su bastı.

Yaşanan baskın sonrası Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri mahallede çalışma başlattı.

Aydın genelinde 16 Ocak Salı günü etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Gün boyunca etkili olan ve zaman zaman şiddetini artıran yağmur sonrasında bazı sokak ve caddelerde su birikintileri oluştu. Merkez ilçe Efeler’de bulunan Ilıcabaşı Mahallesi’nde de sokaklar adeta göle döndü. Yoğun su birikimi sebebiyle mazgallardan suyun aktarımı yetersiz kalırken, bazı evleri su bastı. Ellerine aldıkları kovalarla, evin içerisinde ve bahçesinde biriken suyu tahliye etmeye çalışan mahalle sakinleri, yetkililerden yardım istedi.

Yaşanan olumsuz durum sonrasında Aydın Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkileri mahallede çalışma başlattı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun yağış nedeniyle Ilıcabaşı mahallemizde hanelerde oluşan zarar ve ihtiyaç sahibi ailelerimizi ziyaret ederek, gerekli çalışmalar başlatılmış olup en kısa süre içinde vatandaşlarımızın yaralarını saracağız” ifadelerini kullanıldı.

Bu içeriğe tepkin nedir?

İlginizi Çekebilir

Daha Fazla Yükle Yükleniyor...Başka gönderi bulunamadı.

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir