Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Toplantısı Germencik’te Yapıldı

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği toplantısı Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in katılımı ile Germencik Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantı birliğe üye olan Tekirdağ, Alaşehir, Edremit, Bergama, Kuşadası, İncirliova ve Didim gibi belediye başkanlıkları çevre komisyonu üyeleri katılımı ile gerçekleştirildi.

cevre1

Bu toplantıda birlik üyelerine Aydın’da ki başta Germencik çevre ve doğa derneği (GERÇED) Ayep ve Ekodost tarafından olmak üzere çevre sorunlarını anlatıldı

Toplantıya katılan GERÇED yönetim kurulu başkanı Halil Çetinkaya Aydın’da çevre sorunu olarak başta jeotermaller B.Menderes nehri kirliliği ve çevre sorunları ile ilgili sunum yaptı.

Bu çerçevede, çevre sorunları ile ilgili GERCED olarak hazırlanan bilimsel veri ve araştırma sonuçlarına dayalı sorunları anlatan rapor komisyon başkanına teslim edildi. Komisyon başkanı bu çevre örgütleri ile birlikte çalışmanın sorunları tespit ve sonuçlandırılması için bundan sonrada devam edeceğini söyledi

Toplantı sonrasında Halil Çetinkaya; “GERCED olarak Aydın’da ki çevre özellikle jeotermal santraller ile ilgili sorunları çözme noktasında her zaman birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu söyledik.

Olumlu bir toplantı oldu inşallah iyi bir sonuç alınacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın