Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Dünya Lideri Mustafa Kemal Atatürk

Yüzyıllardır toplumlara liderlik yapmış, savaşlar kazanmış, fetihler yapmış, çağlar açıp kapatmış efsane olmuş birçok liderler gelmiş geçmiştir.

Osmanlı hanedanlık Devleti den fatih sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman,

Rusya’da Stalin, Fidel Castro, Che Guevara daha birçok lider.

Ama bir lider var ki,

Yok olmuş bitmiş, her karış toprağı işgal edilmiş, ordusu dağılmış bir hanedanlık Devletini, sıfırdan bir ulus devleti Olarak, koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Dünyada tek liderdir MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

Yaptığı savaşlarla, verdiği mücadeleyle ömrünü bugünkü Kurduğu cumhuriyete ve Türk milletine adayan liderdir MUSTAFA KEMAL

Türk milletini, bir aile bir hanedanlık yönetiminden

Kurtarıp, ulus devlet olama onurunu yaşatan tek liderdir MUSTAFA KEMAL.

Kurduğu Türkiye Cumhuriyetini, koyduğu ilkeler ve yaptığı devrimlerle, çağdaş sosyal laik bir hukuk devleti olarak, sadece bu toprakları işgal eden emperyalist ülkelere değil, Tüm dünya uluslarına kabul ettiren tek liderdir MUSTAFA KEMAL.

Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte, günümüz iktidarlarının sata sata bitiremediği, kurduğu fabrikalar, yaptığı, limanlar köprüler demiryolları, daha nice yaptığı yatırım ve atılımlarla kısa sürede ülkeyi sayılı dünya ülkeleri arasına koyan tek liderdir MUSTAFA KEMAL.

Kurduğu Cumhuriyeti Dünya çocuklarına armağan edip, Türk gençliğine emanet eden, dünyadaki gelmiş geçmiş en büyük liderdir MUSTAFA KEMAL.

Tarikatları dergahları dogma düşünceleri gericiliği yobazlığı değil,

Bilimi aklı eğitimi demokrasiyi çağdaşlığı hukuku eşitliği özgürlüğü kalkınmayı hakça paylaşımı kadın hak ve özgürlüklerini

İnsanca yaşamayı Türk milletine armağan eden, öğreten tek liderdir MUSTAFA KEMAL.

Tüm Dünyanın saygı duyduğu, örnek aldığı, kabul ettiği kitaplarına aldığı, meydanlarında heykelini diktiği önünde saygıyla eğildiği, tek Dünya lideridir MUSTAFA KEMAL.

YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ diyerek dünyaya barışın önemini önceliğini öğreten tek liderdir MUSTAFA KEMAL.

Savaştığı düşmanı Yunan komutanı Venizelos’un, DÜNYA BARIŞ ÖDÜLÜNE layık görüp aday gösterdiği tek liderin adıdır MUSTAFA KEMAL.

Misakı milli sınırlarıyla çizdiği bu güzel Türkiye topraklarında, bizlere ve gelecek nesillere sonsuza kadar özgür bağımsız bir yaşam sunan dünyanın en büyük tek liderinin adıdır MUSTAFA KEMAL.

Hiç kimse unutmasın ki,

Tüm cumhuriyet düşmanlarına karşı,

Tüm hainlere karşı,

Onun kurduğu Cumhuriyet,

Koyduğu ilkeler,

Gösterdiği aklın ve bilimin Yolunda,

Büyük laik çağdaş TÜRKİYE CUMHURİYETİ HUKUK DEVLETİ ile birlikte MUSTAFA KEMAL ATATÜRK de sonsuza kadar yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Çünkü bu Ulus sadece varlığını değil, her şeyini ona borçludur.

Bu Dünya tek lider tanır, onun adı MUSTAFA KEMAL’DİR.

Bu Ulus tek lider tanır, onun adı ATATÜRK’TÜR.

Tüm ATATÜRK ve cumhuriyet düşmanlarına, hainlere aynı zamanda, keşke Yunan galip gelseydi diyen, düşünen Yunan kalıntılarına karşı,

Yaşasın MUSTAFA KEMAL’İN KURDUĞU TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ.

YAŞASIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın