Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Çok Güzel Hareketler Bunlar

İyi yazılan senaryo her zaman alıcı bulur. İşte son bir yılda AKP tarafından yazılmış ekonomi senaryosu. Seçime 8 ay kala bakalım bizi nereye götürüyor..!

Geçen yıl Eylül ayında 9 TL civarında olan dolar kimsenin sesi çıkmayınca (muhalefet+halk) bu Eylül ayı itibariyle18 TL oluverdi. Bunu iyi senaryolaştırmış AKP’nin ekonomi kurmayları. Kurun enflasyon geçirgenliğini kullanıp, aynı zamanda piyasayı maniple ederek, fiyatların yükselmesine izin verip, vergilerin+KDV2nin dayanılmaz nimetini bütçe fazlalığı vererek AKP’nin seçim hazırlığının önünü açıverdiler.

Krizi Nimete Çevirmek

Şimdi ne mi olacak?

KKM’nin 2 buçuk milyon kişiye dayanması ve 100 milyar doları bulması AKP için ballı kaymak! Buraya park ettirilen dolarlar halkın elinden tereyağından kıl çeker gibi… devletin eline geçecek anlatayım.

Aralık ayında başlayacak enflasyonu baz etkisinden düşüşünü fırsata çevirip yüzde 35’e geldiğini görür görmez Şubat ayında çat diye yüzde 40’lık 10 yıllık tahvili Kur Korumalı Mevduat (KKM) sahiplerinin önüne koyunca…100 milyar dolar KKM’nin alayı tahvile park edecek. BENDE OLSAM AYNISINI YAPARDIM. Tahvil alırım yani.

Bu durumda 100 milyar dolar doğruca hazinenin kasasına. Oldu mu TCMB elinde SWAP dahil 100 milyar dolar+ bonodan gelen 100 milyar dolar. Etti mi sana 200 milyar dolar. Sonra seçim sathına girilince seyredelim Cumhurbaşkanı RTE’nin propagandasını…

Şimdiden görür gibi oluyorum da…

“Ey Kılıçdaroğlu. Ben ekonomistim bak” T.C. Merkez Bankasının kasasında 200 milyar dolar var. Dolar inecek dedik 12 TL’ye geldi mi? Sen bu işlerden anlamazsın. Biz bu ekonominin kitabını yazdık” diye mitinglerde haykırırken…”

Sayın Nebati Bey’in gözlerindeki ışık, AKP’ye oy verenlerin gözlerini alacak.

KALIN SAĞLICAKLA..

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın