Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Çine Ziraat Odası Yeni Binasının Açılışı Yapıldı

Çine Ziraat Odasının geçen yıl Eylül ayında temeli atılan yeni hizmet binasının açılış yapıldı.

Ziraat Odası açılış törenine Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Çine Kaymakamı, Çine Belediye Başkan Vekili, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur, Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Germencik, Buharkent, Köşk Ziraat Odaları Başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çiftçilerin katılımı ile yapıldı.

Açılış töreninde Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın Milletvekili Rıza Posacı ve Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok birer konuşma yaptı.

Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok törende yaptığı konuşmada; Çine’ye uzun yıllar hizmet edecek bu binamızın hayırlı olmasını diliyorum. Açılış törenimize gösterdiğiniz ilgi için hepinize teşekkür ediyorum.

CN1

Aydın Milletvekili Rıza Posacı Çine Ziraat Odası yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada; Demokrasilerde sivil Toplum örgütleri önemli bir unsur. İşte bunlardan birisi de ziraat odası. Tarımın, çiftçinin sendikası ziraat odası. Çitçinin hak ve menfaatlerini de savunan ziraat odası. Tarımda bir sıkıntı olsa, çiftçimizin bir sıkıntısı olsa çiftçimizin ilk kapısını çaldığı yer ziraat odası. Birçok konuda ziraat odaları çiftçimizin yanı başındadır. Çiftçilerimizin her daim ziraat odalarına destek olması gerekmektedir. Olmazsa olmaz durumlardan biridir. Son zamanlarda kamu oyunda bir takım algılar vs söyleniyor ama her ne olursa olsun çitçimiz hak menfaatler için ziraat odaları ile haşır neşir olmak durumundadır diyorum. Bu binada emeği geçen bütün ziraat odası çalışanlarına başkanıma, meclis başkanına buraya aidatlarıyla destek veren bütün Çineli çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy; Çine ilçemizde ziraat odamızın yeni hizmet binasının açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade ediyor hepinizi en içten dileklerimle sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

Tarım sektörü Aydın için önemli bir sektör. Büyük Menderes havzası etrafı başta olmak üzere Aydın’ın birçok noktasında önemli tarımsal faaliyetler gerçekleştiriliyor. Aydın Türkiye’de belirli ürünlerde en fazla üretim yapan illerin başında geliyor. Bunlar yağlık zeytin, incir, kestane gibi birçok üründe birinci, ikinci, üçüncülük gibi farklı sıralamalarda yer alan bir il. Tarımsal potansiyeli böylesine önemli olan bir ilin Çine ilçesi de yine ayanı şekilde tarımsal potansiyeli oldukça yüksek olan ilçelerimizden birisi. Buradaki Çine barajı ve Çine Barajından başlatılmış olan sulama projeleri büyük bir alanda tarımsal üretimin daha iyi bir noktaya gelmesi bakımından da oldukça önemli katkılar sağlıyor. DSİ bölge müdürlüğümüzün bu bölgede yaptığı çalışmalar devam ediyor. Temel amaç daha fazla üretim, daha fazla gelir ve çiftçimizin emeğinin karşılığını alabileceği bir ortamı onlara sağlayabilmek. Devletin bütün kurum ve kuruluşları büyük bir gayretle bu anlamda koordinasyon içerisinde çalışmaya devam ediyor.

CN2

Ziraat Odaları çiftçilerimizin bir araya gelerek oluşturdukları odalarımızdan birisi. Ve onların sorunlarının gündeme taşınmasında onlara çözüm üretilmesinde önemli çalışmalar ortaya koyan odalarımızdan birisi. Ticaret Odalarımız, Ticaret Borsalarımız da var. Hep birlikte üreticilerimizin, üyelerinin sorunları var onları ortaya koymak adına önemli çalışmalar yapıyor. Tabii ki bu çalışmaları yaparken hizmet verilen binanın fiziki özellikleri ve yapısı da oldukça önemli. Bu anlamda Çine ilçemiz Çine’ye yakışan çok güzel bir binayı bugün hizmete açıyor. Önemli bir çalışma ortaya konmuş. Ben başta ziraat odası başkanımız olmak üzere, bütün üyelerine, katkı veren kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum. Tarım sektörümüze, çiftçilerimize, Çine ilçemize tekrar hayırlı olsun diyorum hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Konuşmalar sonrasında Çine Ziraat Odası yeni hizmet binası dualarla hizmete açıldı. Yeni hizmet binası gezildi.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın