Büyük Buhran

1929 yılında başlayıp 1930’yıllarına kadar devam eden ve sonu 2. Dünya Savaşına bağlayan KAPİTALİZM sevdasının nedeni..!

0 12

1929 yılında başlayıp 1930’yıllarına kadar devam eden ve sonu 2. Dünya Savaşına bağlayan KAPİTALİZM sevdasının nedeni..!

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Cuma borsaların iki seans taban yapması ile tetiklenen Büyük Buhran başlangıcında Büyük dünya devletlerini sarsan, çıkış bulunamayınca dünya insanlarını milyonlarca kayba sürükleyen akıl sapkınlığının sonucu 2. Dünya Savaşı.

NEDENİ; Bugün olduğu gibi BÜYÜK DEVLETLERİN  dünya üzerindeki nimetleri sadece kendi ülkelerindeki iktidarların davasına istinaden kendi vatandaşlarına sunma isteği..!

NEO KAPİTALİZM

PEKİ ŞİMDİ NEREYE GİDİYORUZ?

Anlaşılan o ki tekrar yavaş yavaş bu süreç başladı..! Dünya borsalarına kote edilmiş şirketlere bakınca defter değerleri trilyonları aşan fakat gerçek faaliyetlerinden elde ettikleri gelirler, birkaç yüz milyon doları geçmeyen kabız şirketler..!

Yeni Dünya’yı bekleyen büyük tehlike bir süre sonra bu şirketlerin ya teknoloji üretmemeleri ya da istihdam yaratmamaları sonucu BATIŞLARI..!

Ekonomik sonuçlar ve Sosyolojik patlamalar dünyanın bütün devletlerine sirayet edecek..! Aslında herkesin bildiği fakat ölümlü olmanın fırsatını düşünüp, nasıl olsa ben öldükten sonra dünya ne olursa olsun mantığının dünyayı getirdiği SON..!

Yoksa 40 yılda dünya nüfusu 3 kat artar mıydı..? İnanılır gibi değil! Hala insanlık dur nedir bilmiyor, yöneticiler 3 çocuk diye ısrarcı!

Dünyanın ne gıdası yeter ne teknolojisi ne de diğer hammaddeleri. Kontrollü bir 2030 yaşamak dileğiyle,

KALIN SAĞLICAKLA..

Yorum Yapın