Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Buharkent’i Çiçek Gibi Yapacağız

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu’nun Aydın ziyaretindeki duraklarından bir de Buharkent Belediyesi oldu.

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol ve Buharkentliler tarafından belediye binası girişinde  karşılanan Veysel Eroğlu başkanlık makamında Aydın ve Buharkent’e yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında konuştu. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol Veysel Eroğlu’na ilçedeki yatırımlar ile ilgili bir de sunum yaptı.

IMG 2241

Buharkent’e ayrı bir sevgisi olduğunu belirten ve uzun zamandır gelmek istediğini söyleyen Veysel Eroğlu, salgın süreci ve bazı görevlendirmeleri nedeniyle ancak gelebildiğini ve bundan dolayı özür dilediğini ifade ederken, bu arada söz verdiğimiz işlerin çok daha fazlasını yaptık. Çağlayan deresi, Feslek çayı ıslahı, Ortakçı mahallesi Kurudere, Kızıldere Mahallesi Kızıldere ıslahlarını yaptık. Devlet Su İşlerimiz yer altı beslemeli sulama işinin ihalesini yaptık. Pek çok işler yapıldı, başkanımız çok iyi çalışıyor.

Buharkent hakkında diyeceğim; Mehmet kardeşim çok çalışkan. Burada da Cumhur ittifakı güzel bir uyum olduğu söyleniyor ve görülüyor. Birlikte inşallah Buharkent’i çiçek gibi yapacağız. Eksik bir şey var biliyorum. Dandalaz barajından su getireceğiz. Projesini yaptım. İhalesi de oldu ama maalesef iki müteahhit tasfiye etti. Az önce DSİ Genel Müdürü ile görüştüm. Bunun hızlı bir şekilde yapılması rica ettim. Bu yatırımın tamamlanması ile Buharkent’ten İsabeyli’ye kadar memba suyu içecek.

Samimi bir ortamda geçen ziyaret sırasında Veysel Eroğlu toplantıda bulunan vatandaşlara Belediye Başkanlarından memnun olup olmadıkları sorusuna aldığı cevaptan duyduğu memnuniyeti” İşte böyle olacak arkadaşlar. Belediye başkanı dediğin vatandaşla kucaklaşacak. Derdini çözecek. Mutlaka kapısı açık olacak.

buharkenttt3

Buharken Belediye Başkanı Mehmet Erol ilçede yapılan ve devam eden yatırımlar ile ilgili olarak Orman ve Su İşleri eski bakanı Eroğlu’na bir sunum yaptı.

Aydın’da yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Veysel Eroğlu Dicle Barajı hakkındaki kitabı Buharken belediye başkanı Mehmet Erol’a hediye etti. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol ilçedeki yatırımlar ile ilgili sunumu sonrasında yöresel ürünlerden oluşan bir hediye sepetini ve Buharken hakkındaki raporu Veysel Eroğlu’na takdim etti.

buharkenttt

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın