Bırakın Beyler Bu İşleri

Yazıma ekonomide “AYŞE TEYZE” örneğini hayatımıza kazandıran iktisatçı ve ekonomist Güngör Uras hocama rahmetle anarak başlayacağım..! NURLAR İÇİNDE YAT HOCAM.

0 5

Yazıma ekonomide “AYŞE TEYZE” örneğini hayatımıza kazandıran iktisatçı ve ekonomist Güngör Uras hocama rahmetle anarak başlayacağım..!

NURLAR İÇİNDE YAT HOCAM.

Şimdiki AYŞE TEYZELERİN semt pazarlarına çıktıklarında yaşadıkları ekonominin realitesini gösterir sözü… Yaşamın tam ortası ekonominin kalbi sözün sonudur.

70 yaşına gelmiş AYŞE TEYZE mikrofon uzatıldığında eleştiriyi bırakmış artık sin kaflı cümleler kurmaya başladı işte..! Bıçak kemiğe dayanmış, gidici hükümete yeni alternatifler oluşturmaya başlamıştır.

Asgari Ücretin 5 bin 500 TL, en düşük emekli maaşının 3 bin 500 TL (1 milyon 400 bin kişi) olduğu ülkemde bir kilo peynir 150 TL, kuru lorun kilosu 50 TL,

BEKA MESELESİ EDEBİYATI TUTAR MI..!?

Tutmaz kardeşim..! Tutmaz.

Dünyanın en iyi 10 ekonomistinden bir olan Prof. Dr. Daron Acemoğlu Ali’ye anlatır gibi anlattı. Ekonominin durumunu Gayri Safi Milli Hasılanın (GSMH) yüzde 80 borç..! (570 milyar dolar..!)

AKP hükümeti 110 Milyar dolar borç ile devir aldığı (GSMH 380 milyar dolar olduğu dönem) yani yüzde 30 olduğu döneme bakarsak atı alan Üsküdar’ı geçmiş.

Şimdi gelelim seçimin sonucuna…

Vatandaş için kimin kazandığının çok önemli olmadığı seçim sonrası asıl kriz… Ne mi bekliyor? 2023 sonuna kadar çevrilmesi gereken 196 milyar dolar! Rusya 2023 sonuna ertelenen 40 milyar dolarlık doğal gaz borcu. İşte bunlarla boğuşacağımız 2023!

Hoş gelebilirsen…!

Fakat zor geçeceksin belli.

Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yapın