‘Beynimdeki çipi çıkart’ deyip doktoru darbeden zanlı tutuklandı

Elazığ’da bulunan Mediline Hastanesi’nde nöroloji uzmanı Dr. Oktay Kapan’ı silahla tehdit ettikten sonra darbeden zanlı, tutuklanarak cezaevine …

0 87

Elazığ’da bulunan Mediline Hastanesi’nde nöroloji uzmanı Dr. Oktay Kapan’ı silahla tehdit ettikten sonra darbeden zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, dün Elazığ’da bulunan özel Mediline Hastanesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre; nöroloji uzmanı Dr. Oktay Kapan’ın daha önce hastası olduğu öğrenilen Serhan D., yeniden tedavi amaçlı hastaneye geldi. Tedavi için odaya giren Serhan D., Uzm. Dr. Kapan’a daha önceden geldiğinde beyninin içinde bir çipin olduğunu ve onun çıkartılmasını istediğini belirtti. Beyninde herhangi bir şeyin olmadığını kabul etmeyen ve beyninde çip olduğunu ısrarla vurgulayan Serhan D., Uzm. Dr. Kapan’ı tehdit ederek, “Eğer beynimdeki çipi çıkartmazsanız belimdeki silahta bulunan mermileri ağzına boşatırım” deyip, doktoru tehdit etti.

Tehdidin ardından hocayla tartışmaya başlayan şahıs, güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, doktora saldıran vatandaşı yakalayarak karakola götürdü.

Karakoldaki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

Yorum Yapın