Beyaz Ay Derneği Engelliler ve Ailelerinin Yanında

Hayata geçirdiği projeler ile engelliler ve ailelerini kucaklayan programlar uygulayan Beyaz Ay Aydın şubesi geleneksel aşure hayrını yaptı.

0 28

Hayata geçirdiği projeler ile engelliler ve ailelerini kucaklayan programlar uygulayan Beyaz Ay Aydın şubesi geleneksel aşure hayrını yaptı.

Beyaz Ay Aydın Şube Başkanı Demet Pilevneli ile hem aşure hayrını hem de engelliler ve ailelerine yönelik çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Demet Pilevneli; Beyaz Ay Derneği bütün engelli grupları kucaklayan bir yapılanma. Genel Başkanımız Lokman Ayva Türkiye’de 72 il ve 8 ülkede şubesi olan büyük bir kuruluş. Daha çok genel sorunları çözmeye çalışıyoruz. Yani bireysel olarak değil de proje bazlı çalışmaya özen gösteriyoruz dernek olarak. Geçtiğimiz süreçte Gençlik ve Spor Bakanlığı il Cumhurbaşkanlığı himayesinde farklı projeler gerçekleştirdik. Aydın nezdinde de merkez  binamıza bir kütüphane kazandırdık engelsiz kitap kafe adı altında.

Bugün aşuremiz vardı. Her yıl geleneksel olarak yapıyoruz. Allah razı razı olsun, destekçilerimiz sağ olsun. Engellilerimizi yalnız bırakmıyorlar. Biz engellik çalışmalarını sadece engelliler nezdinde değil onların ailelerine de yönelik yapmaya çalışıyoruz. Sadece engellinin mutlu olması aileyi tek başına motive etmiyor. Ailenin de bir süre sonra psikolojisi bozuluyor, başka ihtiyaçları oluyor. Dolayısıyla ziyaretler oluyor, onların buraya gelip sosyalleşme faaliyetlerine katılarak deşarj olabiliyorlar.

Bu bir ekip çalışması. Bir tarafta bağışçılarımız var, bir tarafta engellilerimiz var, bir tarafta projelerimiz var ve hepsini bir arada kotarmaya ve Aydın’daki engellilerimizi yönlendirmeye çalışıyoruz.

Aşuremize engellilerimiz, çok farklı çevrelerden misafirlerimiz vardı. Bu güzel bir şey. Engelli hassasiyetini, dezavantajlılara duyulan işbirliğini göstermesi açısından çok önemsiyorum.

Yorum Yapın