Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Polisle öğretmeni karşı karşıya getirmeye utanmıyor musun?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Öğretmenlere gaz mı sıktınız, öyle mi? Öğretmenlere şiddet …

0 43

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Öğretmenlere gaz mı sıktınız, öyle mi? Öğretmenlere şiddet uyguladınız, öyle mi? Öğretmenlere… “Al bunu diyen” o kişi, beni beklesin. Öğretmene yapılan bu efeliği affetmeyeceğiz!” paylaşımına tepki gösterdi. Bakan Soylu, “Polisle öğretmeni karşı karşıya getirmeye utanmıyor musun?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, taban maaş hakkı ve temel taleplerini dile getirmek için Ankara’da buluşarak, taleplerini MEB’e iletmek için yürüyüş gerçekleştirmek isteyen sendika üyesi öğretmenlere Ankara Emniyeti’nin biber gazı ile müdahale etmesine ve barikatla yürüyüşü engellemeye çalışmasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

“Öğretmenlere gaz mı sıktınız, öyle mi? Öğretmenlere şiddet uyguladınız, öyle mi? Öğretmenlere… “Al bunu diyen” o kişi, beni beklesin. Öğretmene yapılan bu efeliği affetmeyeceğiz!” 

“Cumhurbaşkanı adayı olmak için ergenleşmeni anlıyorum”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu,

Cumhurbaşkanı adayı olmak için ergenleşmeni anlıyorum.

Seni “troll” yapmalarını da anlıyorum. 

Anlamadığım;

1-FETÖ’nün ayak izinden yürümen,

2-HDPKK’ya sevgin,

3-CHP’yi her türlü suç örgütüne alet etmen,

4-Kutuplaştırma ve kaos için her türlü tahrike oynaman…

Kılıçdaroğlu,

Ankara’da, defalarca Emniyet Terör Şube’nin gözaltına aldığı, kamuda öğretmenlik de yapmayan, profesyonel eylemci HDPKK’lı eliyle polisle öğretmeni karşı karşıya getirmeye utanmıyor musun? 

Kılıçdaroğlu, 6’lı masaya kendini ispat için her yolu deniyorsun.

Yeter! Kendi hırsın için yaptığın bu sorumsuzluklardan vazgeç.” 

Kılıçdaroğlu’ndan, MEB’e yürümek isteyen öğretmenlere biber gazıyla müdahale edilmesine tepki: Öğretmene yapılan bu efeliği affetmeyeceğiz!

Ankara’da gözaltına alınan öğretmenler serbest bırakıldı

Akşener ve Karamollaoğlu’ndan, polisin şiddet uyguladığı öğretmenlere destek: “Öğretmeni susturan bir devletin, gelecek nesillere söyleyeceği bir sözü yok demektir”

Ankara’da MEB’e yürümek isteyen öğretmenlere biber gazlı müdahale

Yorum Yapın