B Planı

Filmlerde önemli repliklerden biridir. B planına geçiyoruz. Cevap olarak da öyle bir plan yok! Sanıyoruz her durumda olmasa da bazen bir b planı büyük ihtiyaç hatta şart.

0 20

Değerli okur,

Filmlerde önemli repliklerden biridir. B planına geçiyoruz. Cevap olarak da öyle bir plan yok! Sanıyoruz her durumda olmasa da bazen bir b planı büyük ihtiyaç hatta şart.

İlginç bir süreç yaşıyoruz. Hayat pahalılığı, enflasyon, özellikle gıda tedarikinde aksamalar, değişik sebeplerden üretim yetersizlikleri, savaşlar, savaş risklerinin artışlar, hammadde ve enerji konusundaki sorunlar bu konuda dışa bağımlılığı olan ilkeleri daha şimdiden tedbir alamaya zorluyor.

Aslına bakarsanız kişiler için B planının olması pek de iyi bir şey değildir. Tabi kişiden kişiye değişebilen bir durum olsa da genel olarak yapılan işte aklınızın hep b planında olmasından dolayı a planının akamete uğraması, nasıl olsa bir b planı var diye işin merkezinden ve yapılması gerekenlerden bizi uzaklaştırabilir.

Fakat içinden geçtiğimiz dönem nelere gebe bunu bilmek pek mümkün değil. Ülkemiz ve dünyada olup bitenlere baktığınızda normal düzeninde akıp giden işleyişin bozulabileceği ihtimalini de pek aklımdan çıkarmamamız gereken bir dönem gibi duruyor. O halde şu anda şiddetle a planımız kadar sağlam bir b planına ihtiyacımız var ve biz bunu uygulamaya başladık. Bunun fiziki hali aydıncity gazetesi olarak değerlendirmenize sunulmuş buluyor.

Tabi ki dijital dünya ile şu anda muhafazakâr kabul edilebilecek basılı gazeteyi bir yerde bir araya getirmek durumundayız. Teknoloji ve dijital bir çağın içindeyiz. Dünya dediğimiz gezegen telefonun içine sığıyor deyim yerindeyse. Bu nereye gider bilmiyoruz. Fakat nasıl gidebileceğimiz konusunda bazı fikirlerimiz ve yapmak istediklerimiz var. Umurumuz, eğer isteseniz bizlere bu yolculukta eşlik etmenizdir.

Hayat size ne getiriyor bilemiyorsunuz. Sadece ümit ediyorsunuz. Sevinçler, hayal kırıklıkları, üzüntüler… Heyecanı kaybetmemek lazım. Yeniden bir başlangıç yapıyoruz. Kolay olmayacağını biliyoruz. Heyecanımız, bu konudaki kararlılığımız yerinde. Daha geniş kitlelere daha hızlı şekilde ulaşma şansımız var.

Bazı konuları düşünmemek benim için oldukça kolay. Bazılarını zor.  Arkadaşlık, dostluk, yaşanmışlıklara bakınca insan ne oluyor diye düşünmeden edemiyor. Bazen yapılanlara, olan bitene bakınca elimden sadece üzülmek geliyor o kadar. Kesin olan, şu sıralar B plansız iş yapmamak.

En iyisini umut et en kötüsüne hazırlan

Sevgiyle kalın.

Yorum Yapın