Aydın’da Kamp ve Kamp Alanları

Kendinizi bırakın ve doğaya teslim olun. Kamp hayatı başlıyor. Rotamız Aydın!

0 506

Çam ağaçlarının eşsiz deniz meltemiyle havaya karışan kokusunu içinize çekin. Gökyüzünün ve denizin birbirine girdiği o sonsuz maviliği gözlerinize ve ruhunuza armağan ederek berrak sularda serinlemenin mutluluğunu yaşayın.

Ayaklarınızı toprağa basın ve doğanın şarkısına kulak verin. Cırcır böcekleri, dalgaların sesi, kuşların cıvıltısı. Önünüzden yavaşça, bir kaplumbağa gibi geçen zamanın tadına varın. Sofranıza ortak olan sincaplarla kahvaltıya da hazır olun.

Türkiye’nin turizm bakımından en gözde tatil noktalarından biri olarak gösterilen Aydın her yıl yüzbinlerce yerli ve yabacı turistin akınına uğramaktadır. Bununla beraber kampçılar için de adeta vazgeçilmez duraklardan olan şehir de kamp yapılacak birçok alan ve nokta bulunmaktadır. Ücretli ve ücretsiz kamp alanları tatilci ve doğa severlere ev sahipliği yapmaya devam etmektedir.

İşte Aydın’da tercih edebileceğiniz “Kamp Alanları”
Lazoğlu Camping – KUŞADASI

Kuşadası’na yaklaşık olarak 15 kilometre mesafede yer alan kamp alanı Güzelçamlı Milli Parkı’nın hemen yanında ve denize sıfır mesafede yer almaktadır. Bungalov ve çadır kampı yapmak isteyenler için ideal noktalardan olan kamp alanı aynı zamanda kendi restoranına da sahiptir. Bu sayede yemek pişirme gibi işlemlerle uğraşmak istemeyen kampçılar tarafından tercih edilmektedir. Her türlü ihtiyaca göre düzenlenen kamp alanı kimi zaman kalabalık olsa da oldukça güzel ve rahatlatıcıdır.


DAHA DETAYLI BİLGİ    KONUMA GİT 


Yat Camping – KUŞADASI

Kuşadası’nda yer alan kamp alanı hem çadır hem de karavan kampı imkânı sunmaktadır. Yetişkinler ve çocuk alanları gibi farklı bölümü olan kamp alanı denize sıfır kumsal üzerinde yer almaktadır. Sürekli olarak sıcak su hizmetine sunan işletmede internet, elektrik, lavabo, duş kabinleri ve havuz da kampçıların hizmetine sunulmuştur.


DAHA DETAYLI BİLGİ    KONUMA GİT


Önder Camping – KUŞADASI

Kuşadası merkezinde yer alan Önder Camping, Aydın’ın en çok bilinen kamp alanlarından biridir. İlçe merkezinde yer aldığından dolayı alışveriş merkezlerine de son derece yakın olan kamp alanı bu yüzden sıklıkla tercih edilmektedir. Kamp alanında da bulunan marketten her türlü ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabiliyorsunuz. Sadece deniz noktasında biraz sıkıntılı olan kamp alanından denize ulaşmak ise biraz yorucu olabilir. Bununla beraber kamp alanında duş, lavabo, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.


DAHA DETAYLI BİLGİ    KONUMA GİT


Mürsel Kamping – KUŞADASI

 

Mürsel Pansiyon Çadır Kamping Kuşadası’nda bulunan bir diğer kamp alanıdır. Yat Camping gibi merkezi bir yerde konumlanmış olan Mürsel Pansiyon Çadır Kamping oluşturmuş olduğu doğal bahçelerle sizi kendi evinizde gibi hissettirmektedir. Çocuklu ailelerin de sıklıkla tercih ettiği bir yer olan bu kamp alanında bir kural vardır. Bu kurala göre 0-6 yaş arası çocuklar kamp alanına alınmamaktadır. Bunun da açıklaması olarak bu yaştaki çocukların gecenin geç saatlerinde dahi ses çıkarması ve bu sebeple diğer kampçıların rahatsız olabilecek olması gösterilmiştir. Bunun bilgisiyle buraya gitmenizde fayda olacaktır.


DAHA DETAYLI BİLGİ    KONUMA GİT 


 Sevgi Plajı Kamp Alanı – KUŞADASI

Plaj kenarında kamp yapmayı seven kişiler için Aydın’da değil Türkiye’de türünün en iyi örneklerinden bir tanesi şüphesiz ki Sevgi Plajı’dır. Hafta içi ve hafta sonu oldukça yoğun bir yer olduğu halde bu derece temiz bir plajının olması insanı cidden şaşırtıyor. Aynı zamanda büyük bir plaj olduğu için bu kalabalık da sizi rahatsız etmiyor. Kumları altın sarısı denizi berrak olan Sevgi Plajı’nda ağaçlık alanlar da bir hayli fazla. Bu sebeple sıcak yaz günlerinde gölgelik yer arayan kişiler için de oldukça ideal bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Merkezden pek uzak olmaması da buranın en büyük artılarından bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.


DAHA DETAYLI BİLGİ    KONUMA GİT


Davutlar Gençlik Karavan ve Çadır Kampı – KUŞADASI

Plajı güzel bir kamp alanı istiyorsanız işte burası tam sizin istediğiniz bir yer olacaktır. Ege Denizi zaten genel olarak birçok tatilcinin favorisidir fakat bu kamp alanının plajı ve denizi insanın gözüne bir başka güzel geliyor. Kamp alanında ağaçlar mevcut fakat ağaçlar tamamen kamp alanını kapatmış dersek doğru olmaz. Bu sebeple güneş konusunda sıkıntı yaşayabileceğiniz yerler de mevcut. Bizden size tavsiye buraya biraz erken gelin ve gölgelik yerleri daha önceden kapın.

Adından da anlaşılacağı üzere burası karavan ve çadırla kamp yapmak isteyenler için kurulmuş bir yer. Bu sebeple bungalov ev gibi alternatifler işletmede yer almıyor. Çadır ve karavan yerlerinin kirası günlük kişi başı 25 lira. Bu fiyatın da oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyat içinde tuvalet ve duş da yer almakta. Bulaşıklarınızı yıkayacağınız bir alan mevcut ve kamp yerinde cihazlarınızı şarj edebileceğiniz yerler de var. Direkt çadır ve karavana elektrik vermiyorlar. Buzdolabı da maalesef mevcut değil.


DAHA DETAYLI BİLGİ    KONUMA GİT 


Kaynak Visit Aydın
Yorum Yapın