Aydın Mobil Şehir
Aydın Haberleri, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Aydın’da 2023 Yılında Suya Zam Tüfe’ye Bağlandı!

Aydın Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (ASKİ) 2023 yılı gelir ücret tarifesi ve gider bütçesi ASKİ Genel Kurulu toplantısında kabul edildi.

Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında toplanan ASKİ genel kurulunda zaman zaman tansiyon yükseldi. Ak Parti Grubu adına söz alan Buharkent Belediye Meclis ve BŞB Meclis üyesi Mustafa Arı “Aski gelir ücret tarifesi hakkında eleştirilerini geçen ay yapılan yüzde 39’5’luk zammı gündeme getirip Aydın’da suya zammın Tüketici Fiyat Endeksine (TÜFE) bağlanmasını eleştirirken sık olarak gündeme taşınan, algı ve manüplasyondan başka bir amacı olmayan Sarıçay barajı yapımının bitiminden sonra bunun söz konusu olabileceğini ifade ederken, Aydın BŞB başkanı Özlem Çerçioğlu “Enflasyon konusu hükümetin konusu.  Bizim ASKİ olarak en büyük maliyet kalemlerimizden biri enerji. Kanun gereği maliyetin altına su fiyatlaması yapamayız. Enflasyon olmasın suya zaten zam olmayacak. Sarıçay barajı için yapılacak ve İkizdere Barajı için ödenen paraları zaten Aydınlılar ödüyor ve ödeyecek.

Genel kurulda ASKİ Genel Müdürü Hakan Olgaç İkizdere Barajı için şu ana kadar yaklaşık 88 milyon TL ödeme yapıldığını da açıkladı.

CHP Efeler ilçe Başkanı Polat Bora Mersin’in genel kurulda yapılan tartışmalara sözlü olarak müdahalesi tansiyonun yükselmesine sebep olurken Ak Parti grubu bu sözlü müdahaleye sert tepki gösterdi.

aski4

ASKİ genel kurulunda kabul edilen gelir ücret tarifesi uyarında 2023 yılında Aydın’da su ücretleri her ay Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan TÜFE oranı kadar artacak.

ASKİ genel kurulunda kabul edilen gelir ücret tarifesi uyarında 2023 yılında Aydın’da su ücretleri her ay Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan TÜFE oranı kadar artacak. ASKİ 2023 yılı bütçesi de 1 milyar 844 milyon olarak kabul edildi.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yapın