Aydın yeni yerel gazetesine kavuştu

0 1.877

Aydın’da yayın hayatına internet gazeteciliği ile başlayan Yöresel Gazete artık basılı mecrada yerini alarak ilk sayısı ile Aydın’lı okuyucuları ile buluştu.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Selim ÖZYILMAZ ve Sabancı Medya Kurucusu Levent SABANCI ortaklığında çıkartılan gazete ilk sayısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başararak okuyucudan tam not aldı. 15 günde bir dağıtıma çıkacak olan gazete için gazetenin ortağı Selim ÖZYILMAZ gazetede ilk köşe yazısını yayımladı;

Değerli okur,

Şansımız mı diyelim şansızlığımız mı bilemekle birlikte Yöresel Gazete olarak internet haberciliğine Covid-19 salgının başladığı günlerde başlamıştık. Şimdi de gazetemizi yazılı olarak sizlerin beğenisine ve takdirine sunmaya başlıyoruz.

İki yıldan fazla bir süredir dijital ortamda genel olarak Tarım ağırlıklı haberler konsepti hatta bir tarım haberciliği alanı olmak için çıktığımız yolda epeyce mesafe aldık. Geriye dönüp baktığımda alanın doğru olduğu en azından benim için tartışma götürmüyor. Tabi kendi yolumuzu çizerken belli planlamalar yaptık ve bunlara uymaya gayret ettik.

Şunu açık olarak ifade etmeliyim ki salgın bizim bazı planlamalarımızın hayata geçirilmesini ertelememize yol açtı. Şu anda içinde ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik atmosfer aslında basın-yayın alanında yeni yatırımlara pek uygun olmasa da bizi daha fazla erteleme şansımızın da kalmadığı  bir zaman dilimi içerisine de attı.

Bir süredir yayın hayatına başlaması için çalışmaları yaptığımız gazeteniz artık elinizde. Haberciliğin ve haberin zamanla yarıştığı, hızla tüketildiği, kendini sürekli yenileyen dijital ortamda sizlere okunmamış haberleri yapmak ve dikkatine sunmak çabasının meyvesi elinizde.

Tabi ki bu bir ekip işi ve bunu kurmak oldukça meşakkatli bir süreç gerektiriyor. Sevgili  Levent Sabancı ile yol arkadaşlığımız, dostluğumuz ile yürümeye başlıyoruz. İlk basılı sayımızı siz değerli okuyucularımız ile buluşturmanın mutluluğu yaşıyoruz. Gazetemiz iki haftada bir yayımlanacak ve siz değerli okurlarımız ile buluşacak. Bu çabamızda bizlerle eleştiri, yorum ve desteklerinizle bizlerle birlikte olmanızı diliyorum. Bizimle bu yolda yürüyen yazarlarımız ve gazetemizin hazırlanmasına yardımcı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

Ve bu kısa yazımı Mimar Sina’dan bir alıntı ile bitirmek istiyorum.

Dünya durdukça, eserlerimi gören aklıselim sahiplerinin, çabamın ciddiyetini göz önünde bulundurarak bana insaf ile bakacaklarını ve beni hayırlı dualarla anacaklarını umarım, inşallah.”

Sevgiyle kalın.

Yorum Yapın