Aydın ve Germencik Halkının Talebi

Günümüzde her geçen gün artan, insanların en büyük ekonomik sorunu haline gelen ısınma giderlerine karşı,

1 43

Günümüzde her geçen gün artan, insanların en büyük ekonomik sorunu haline gelen ısınma giderlerine karşı,

Uzun zamandır gündemde tutunmaya çalıştığımız altımızda bulunan jeotermal kaynaktan ısınma önerimiz, Germencik ve Aydın halkından büyük kabul gördü ilçemizde ki faaliyet gösteren odalar, dernekler, muhtarlar, Siyasi parti temsilcileri bu önerimize destek verdi.

Bu projeye destek çıkan halkımıza, STK’lara ve parti temsilcilerine muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü, kendi öz kaynağımız jeotermalden ısınma Aydın’da özellikle Germencik’te yapacak en güzel, en kalıcı, en anlamlı bir hizmettir.

Jeotermal ısıtma aynı zamanda soğutma ilçemizde gerçekleştiğinde GERMENCİK çok büyük bir cazibe merkezi haline gelecek, Tarım, sanayi, hayvancılık, istihdam, aynı gayrimenkul değerleri, nüfus artışı aynı zamanda sosyal kültürel ve ekonomik değerler olarak inanılmaz derecede artacaktır.

Bunu elbette yöneticilerin iktidarın aynı zamanda iktidar partisi ilçe temsilcilerinin görmesi gerekir. Germencik’te yeni oluşan iktidar partisi ilçe başkanı, kıymetli kardeşlerim Mehmet Akgün’ün çalışmalarını hizmet azmini yakından izliyor ve takdir ediyorum. Kendisine teşekkür ediyor başarılar diliyorum.

Kim ki, toplum için çıkarsız karşılıksız, Germencik için bir taş koyuyorsa veya uğraşıyorsa  yanında olmak gerektiğini düşünüyorum. Ne yazık ki Aydın’ın Germencik’in öz kaynağı olan jeotermalden ısınması yönündeki halkın, STK’ların talebi konusundaki, bu önemli istek ve taleplerine karşın,

Aydın iktidar partisi milletvekilleri aynı zamanda il ve ilçe yönetimi, parti temsilcilerinin neden bunu göz ardı ettiğini,

Neden duyarsız kaldığını,

Neden ilgilenmediğini,

Neden bu konuda proje üretmeyip, gerekli girişimlerde ısrarlı bir şekilde bulunmadığını,

Aydın halkını, kendi yerli ve milli öz kaynağından daha ucuza daha sağlıklı daha temiz bir şekilde ısıtma yerine,

Neden Aydın halkının Germencik halkının Rusya’dan İran’dan gelen doğalgaza mahkûm edilip, Dışa bağımlı, aynı zamanda doğalgaz şirketlerinin sömürgesi haline gelmesine sessiz ve duyarsız kalmalarına anlam veremiyorum.

BAĞIMLI KALMAK,

BOYUN EĞMEK,

MAĞDUR OLMAK,

SÖMÜRÜLMEKTİR.

Jeotermalden ısınma konusunda özellikle Germencik halkının refahı geleceği için yapılabilecek en büyük hizmet proje budur.

Yıllardır jeotermal santrallerinin zehrini soluyan, cefasını çeken Germencik halkı olarak bu kaynağın sadece enerji şirketlerinin kullanımına değil, en azından ısınmada bu halkın yararlanması için uğraşmak çalışmakta iktidarı temsil eden milletvekilleri ve yöneticilerin kaçınılmaz görevi ve bu halka borcudur.

Bu proje Aydın ve Germencik halkına yapılan en büyük hizmettir.

Bunu başarabilmemiz için Aydın AKP milletvekilleri ve parti yöneticilerinin elini taşın altına koyup sorumluluk göstermesi, duyarlılığını ortaya koyması şarttır.

AYDIN HALKI,

GERMENCİK HALKI

DIŞA BAĞIMLI KALMAK İSTEMİYOR.

DOĞALGAZ ŞİRKETLERİNİN SÖMÜRGESİ OLMAK İSTEMİYOR.

YERLİ VE MİLLİ, KENDİ ÖZ KAYNAĞINDAN ISINMAK FAYDALANMAK İSTİYOR

BEKLİYOR, TALEP EDİYOR.

1 yorum
  1. Mehmet Gülce diyor

    Yeraltı kaynaklarının kullanımı ile ilgili yerüstünde yaşayanların hakları adına bu milli servette paylarının ve önceliklerinin olması gerekirken ne yazık ki uygulanmıyor. Derneğimizin bu talebi gerçekleştirilebilir çok güzel bir örnek olacak. Bu konuda Aydın Büyükşehir Belediyesinde sessiz kalmamalı ve elini uygulama için tasın altına koyduğunu belirtmelidir. Sayın Çerçioğlu’ ndan bunu bekliyoruz.

Yorum Yapın