Aydın Büyükşehir Ev Sahipliğinde Deve Güreşi Şöleni

Devecilik Kültürünün en önemli ögelerinden biri olan deve güreşi festivali Aydın Büyüksehir Belediyesinin himayesinde Ayter alanında binlerce deve güreşi severin katılımı ile yapıldı.

0 9

Devecilik Kültürünün en önemli ögelerinden biri olan deve güreşi festivali Aydın Büyüksehir Belediyesinin himayesinde Ayter alanında binlerce deve güreşi severin katılımı ile yapıldı. Güreşler edilen dua, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımız sonrasında 150 pehlivan devenin katıldığı kültürel şölen başladı.

Deve güreşinin “Dünya Şampiyonası olarak nitelendirilen ve festival havasında geçen kültürel etkinliğe Aydın Büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın il başkanı Ali Çankir, Aydın milletvekili Hüseyin Yıldız, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş. Yenipazar belediye başkanı Yüsran Erden, İncirliova belediye başkanı Aytekin Kaya, Sultanhisar belediye başkanı Osman Yıldırımkaya güreş severleri selamladı ve güreşleri birlikte takip etti.

Son derece güzel bir hava ve ortamda yapılan deve güreşi birbirinden değerli ve baş pehlivan develerin çatımları ile deve güreşi severlere unutulmaz anlar yaşattı. Deve güresi festivaline katılan vatandaşlar bahar havasını hatırlatan bir ortamda ve güzel bir organizasyona katılmanın mutluluğunu yaşadılar.

Yorum Yapın