Amatör Futbol Üvey Evlat Bile Değil!

Ne yazık ki Türkiye’de amatör ligler, amatör futbol her zaman üvey evlat olmuş, hatta üvey evlat muamelesi bile görmemiştir.

0 8

Ne yazık ki Türkiye’de amatör ligler, amatör futbol her zaman üvey evlat olmuş, hatta üvey evlat muamelesi bile görmemiştir. Sahipsiz hedefsiz amatör ligin tek gayesi üçüncü lige çıkacak dokuz tane takımı belirlemek olmuştur.

Amatör ligler Türkiye’de hedefsiz gayesiz külfet olarak görülmüş her zaman arka plana atılmıştır. Dünyanın futbolda önde gelen ülkeleri de ise amatör ligleri, temel olarak görmüş, futbolun ana beşiği olarak görmüş ve amatör liglere maddi manevi destekler, tesisler, statlar iyi donanımlı hocalar ile o ligi güzelleştirilmiş o ligi geliştirip üst liglere futbolcu yetiştirilmesinde ön ayak olmuştur

Türkiye’deki en büyük hata amatör liglerle ilgilenen gerçek anlamda ne bir başkan ne bir kurul YOKTUR. Görünürde varsa da asıl da gerçekte yoktur.

Türk futbolunun kurtuluş reçetesi tamamen öze dönmekle amatöre dönmekle amatör ligleri  sahiplenmekle olur üretmeden yetiştirmeden mahsul elde etmek hayaldir..??

Bir tarla düşünün o tarlaya gerekli doğru tohumları ekmesen o tarlaya sulamayı Çapalamayı ilgiyi alakayı desteği hizmeti sunmazsan o tarladan alacağın karşılık, sadece kuru otlar ve  DİKENLERDİR..!!

Türk futbolu da şu anda o tarladan aldığı hasılat kuru otlar ve bol bol dikenlerdir..!!

Bir de şu haliyle düşünün güzel bir tarla  düşünün bu  tarlaya gerekli ekinlerin ekildiğini zamanı gelince sulamanın olduğu düzgünce gübrelemenin ilaçlamanın desteğini ve emeğin verildiğini düşünün ve daha sonra da bu tarladan alınacak hasılatı verimi ve ekini görün. O tarla senin ettiklerini sana biçme fırsatı verecektir en iyisi ile en güzeliyle en doğrusuyla o tarladan ektiğini verdiğin emeğin, çabanın karşılığını alırsın.

Türk futbolunda da eğer amatör liglere destek, hizmet, ilgi alaka gösterirsen karşılığını er ya da geç alırsın. Ama amatör ligler sahipsiz amatör ligler kimsesiz bırakırsan Türk futbolunun temelini yok eder, Türk futbolunu kolonlarını yok eder ve Türk futbolunun sonunu hazırlamış olursun..!!

Bilindiği üzere Amatör liglerde hiç bir zaman sorunlara çözüm üretecek

ASKF Başkanları olmadı…

Amatör liglerde her sene yeni statü ve kurallar ile deney yapılmış ve yapılmaya da devam ediliyor..??

En büyük ve en gaddar kıyımda yaş statüsüdür..??

Önce 27 yaş kuralı iken futbolcuların mücadelesi ile bu yaş sınırı 30 yaşına çıkmış ama ne yazık ki yeterli olmamıştır. Dünyanın hiçbir ülkesinde örneği benzeri olmayan bu saçma kontenjan kuralı her sene yüzlerce futbolcuyu sevdiği işinden ekmeğinden etmiştir..!!

Üvey evlat muamelesi gören kontenjan oyuncu gurubu her sene olduğu gibi bu senede Mutsuzdur..!!

Ben istediğim yaşta vücudum el verdiği sürece Futbol oynamak isterim..

Ailemin çocuklarımın komşu çocuklarının maçıma gelerek beni destekleyip futbola aşkla bakmasını isterim..

Ama maalesef bu sistemde ne acıdır ki futbolu bırakın başka işlerle meşgul olan diyen bir ASKF Başkanıyla, bir kurul ile karşı karşıyayız…

Bu sistemde kaç aile yıkıldı

Kaç kişi boşandı

Kaç kişi bunalıma girdi

Hiç bir bilginiz yok..

Oturduğunuz yerde bu acıları hissetmenizde düşünülemez..

Son sözüm şu olsun

Allah var Gam yok

Elbet o Makamları bırakmak zorunda kalacaksınız.

Çünkü bu kadar beddua elbet sizi bulacaktır..

Hem Türk futbolunu bitirdiniz hem de binlerce futbolcunun emeklerini geleceğini hayallerini çaldınız..! Sizi önce ALLAH’a sonrada spor kamuoyuna havale ediyoruz..!

Yorum Yapın