Ak Parti Seçim Startını 2023 Şehir Buluşmaları İle Verdi!

2023 Şehir Buluşmaları Aydın programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim, Rıza Posacı, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla milletvekilleri Ak Parti Mkyk üyesi Seda Sarıbaş, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Koordinatör Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve partililerin katılımı ile başladı.

0 23

2023 Şehir Buluşmaları Aydın programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim, Rıza Posacı, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla milletvekilleri  Ak Parti Mkyk üyesi Seda Sarıbaş, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Koordinatör Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve partililerin katılımı ile başladı.

Akşama Kadar Her İlçede Programlar Devam Edecek

Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen bugün gerçekleştirilecek Aydın programı ile ilgili bilgiler verdi ve “Şehir Buluşmaları Aydın Programına 1 Bakan, 19 Milletvekili, 6 Mkyk üyesi, ile bütün gün Aydın’n 17 ilçesinde devam edeceğini söyledi.

Ak Parti Medya İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yaptığı konuşmada; İl Başkanımızın 2023’e doğru Şehir buluşmaları programlarını icra ediyoruz. 81 ilimizin tamamında bu toplantıları hayata geçireceğiz. Bir nevi kampanya dönemine hızlı bir şekilde başlamış vaziyetteyiz. Hayatı seçimlerle geçmiş bir genel başkanla, bir liderle çalışıyoruz. O liderin bize göstermiş olduğu yol da bir seçim akşamı diğer seçimin başlangıcı olur. Ama kampanya dönemi dediğinizde bunu sloganıyla, tanım filmiyle, sahadaki çalışmasıyla her şeyi ile bir kampanya sürecini ortaya koyarsınız. Biz de bu kampanya çalışmasına 2023’e doğru şehir buluşmaları olarak başlamış vaziyetteyiz. 81 ilimizde bakanlarımız, milletvekillerimiz, genel başkan yardımcılarımız ile halkımızı dinlemeye devam edeceğiz. Onlardan geri dönüşleri de hayat geçirme noktasında da çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Dış Politikadaki Gelişmeler Vatandaşımız Nezdinde Büyük Karşılık Görüyor

Son dönemde ekonomide yaşanan vatandaşımızın alım gücünün artırılmasına yönelik çalışmalarımız hem de dış politikada uluslararası ölçüde ortaya koyduğumuz barışçıl politikalar ve aynı zamanda da dünya siyasetini belirleme noktasındaki hamlelerimizin vatandaşımız nezdinde büyük karşılık bulduğunu görüyoruz. Bunu daha da artırarak yolumuza devam edeceğiz. Biz 2023 seçimlerine kadar bu ivmeyi ve 2023 seçimlerinden sonra da ülkemizi yeni bir vizyonla yeni bir heyecanla önümüzdeki sürece hazırlanması için gayret ortaya koyuyoruz ve bunu da Ak Parti, MHP Cumhur ittifakı olarak Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde çok hızlı bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Hem 2023 seçimlerine kadar hem 2023 seçimlerinden sonra neler yapacağımızı vatandaşlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı konuşmada; Şehir buluşmaları bizim Türkiye’nin meselelerini, karşı karşıya olduğumuz problemleri birlikte tartışma, vatandaşımızın sorunları dinleme fırsatı verdiği için siyasi bir faaliyet değil aynı zamanda siyasi etkileşim imkânı olarak da çok değerli.

Dünyada Birleşmiş Milletler de Sayın Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği meseleler dünyada yaşanan büyük krizin ortaya koyduğu insanlık meselelerinin nasıl çözüleceğine dair önemli bir bakış açısını dile getiriyor. Biliyorsunuz geçtiğimiz 200 yüz yıl batının tahakküm yüzyıllarıydı. Bugün yaşadığımız bütün bu krizler buna savaş da dahil batının hegomonyasının çöküş döneminin belirtileri olarak değerlendirilmektedir. Gerçekten batı uygarlığının hegomonik üstünlüğünün sona erdiği bir dönem.

Bunun son yüzyıl da Amerken hegomonyasınında çöküşü. Amerikan ve batı sistemi çökerken de güçlerini bir müddet daha devam ettirebilirler. Bu onların yaptıkları, takip ettikleri politikalara bağlı. Batı kendi  ilişki ağını, konumunu, gücünü devam ettirebilmesinin yolu başka bir yerden geçiyor. Nerden geçiyor? Hegomonyasını kaybettiğini kabul etmesinden geçiyor. Batı bunu kabul etmiyor ve baskıyla, başka araçlarla bunu devam ettirmek istiyor. Bu batının krizinin derinleşmesine yol açıyor. Yani yanlış bir yolda ilerliyorlar. Bütün dünya değişiyor. Güç merkezi batıdan doğuya geçiyor. Şimdi Asya ayağa kalkıyor. Ortadoğu değişiyor. Batı kendi hegomonyasını kaybedeceğini gördükçe kendi şiddete dayalı politikasını sürdürüyor. Karşına kim çıkıyor. Karşısına Türkiye çıkıyor.

En son 15 Temmuz’da Türkiye’nin batı ile bağımlılık ilişkilerini sürdüren militarizm gücünü kaybedip mağlup olduktan sonra, Türkiye bağımsızlık doğrultusunda siyasetini ortaya koydukça batının bu sömürüye dayalı, savaşa dayalı, şiddete dayalı siyasetine Türkiye’den cevap geldi. Türkiye’nin cevabı ne? Bir, Dünya beşten büyüktür. Çok önemli bu. İki, mazlumlar yalnız değildir. Üç, Dünyanın en kritik, en sıkıştığı anda Türkiye barış çabasıyla ortaya çıktı. Hegomonlar kabul etmese de dünya yeni bir döneme barışa, huzura gidiyor.

Yeni bir dönem başlıyor ve biz siyaset yapıyoruz. Toplumun sorunlarının çözmek zorundayız. Sorunları bizim problemimiz olarak kabul edip cevap verirsek Türkiye’nin bahsettiğim  uluslararası sorulara verdiği cevap o kadar güçlü olur. O bakımdan Türkiye’nin sorunlarının üstesinden gelmek bizim hem sorumluluğumuzda hem görevimiz.

Yüksek enflasyonun bir bedeli var mıdır elbette vardır. Özellikle gelirlerini kendileri belirleyemeyen insanların gelir kaybına yol açıyor. Bizde, Türk Devleti de ücretlileri koruyan bir politika uyguluyor ve Türkiye tarihinde ilk defa asgari ücreti geçen Aralık ayında yüzde elli artırdık. Bütün ücretlilerin asgari ücret tutarındaki miktarlardan vergiyi kaldırdık. Gerçek bir devrimdir. Enflasyon tahribatı devam edince asgari ücrette yüzde 30’luk bir artış daha yaptık. Enflasyona karşı, çalışanlarımızı ve emekçilerimizi koruyacağız. Kimsenin şüphesi olmasın.

Ak Parti Şehir Buluşmaları Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile buluşma, Ak Parti il binasındaki eski il ve ilçe başkanları ile milletvekilleri buluşması ile devam edecek ve 17 ilçe programa dahil olacak.

Yorum Yapın