Aile Destek Program Ödemeleri Yükseltildi: Aile Destek Programı Ne Kadar Oldu? İşte Yeni Ödemeler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemelerden biri olan Aile Destek Programı, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kabine …

0 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemelerden biri olan Aile Destek Programı, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kabine toplantısı sırasında tekrardan gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, her sene boyunca her ay yatırılan bu ödemelerin arttırıldığını duyurdu. Vatandaşlar ise Aile Destek Paketi ödemelerinin ne kadar olduğunu merak ediyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kabine toplantısı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile Destek Programı adı altında yatan ödemelerde değişiklik yapıldığını açıkladı.

12 boyunca 450 TL – 600 TL arasında yatırılan Aile Destek Programı ödemelerine ilaveler yapıldı. Yüzde 66 oranında yapılan bu ilavelerle birlikte aile destek programının ödemelerinde değişikliğe gidildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda ”Türkiye’de Aile Destek Programımızın kapsamını geliştiriyoruz, bütçesini 40 milyara çıkarıyoruz. Böylece toplam hane sayısının yaklaşık onda birine kavuşacak etkinliğe kavuşturuyoruz.” dedi.

Ayrıca ” Çocuklarımız için ilave destekler getiriyoruz. Elektrik tüketim desteğinden aile desteği programına dahil olan aileler de yararlanabilecek.” diyerek yeni ödeme miktarlarını açıkladı.

Aile Destek Programı Ne Kadar Oldu?

Her ay ödenen Aile Destek Programı ödemeleri yıllık olarak 5 bin 400 TL ila 7 bin 200 lira arasında değişiyordu. Aile Destek Programı ödemelerinin miktarları ise şu şekilde oldu;

  • 450 TL ve altı kişi başına düşen gelirlere 600 TL tutarında destek
  • 450 TL ve üzeri – 911, 15 TL ve altı kişi başına düşen gelirlere 550 TL destek
  • 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı kişi başına düşen gelirlere 500 TL destek
  • 1372,30 TL üzeri – 1833, 45 TL’den az kişi başına düşen gelirlere ise 450 TL tutarında destek paketi ödenecek.
Yorum Yapın