ADÜ’den “ADÜ’nün Hocaları Uyuşturucu İle Yakalandı” Haberi İle İlgili Açıklama

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden “ADÜ’nün hocaları uyuşturucu ile yakalandı” haberi ile ilgili kamu oyu açıklaması yapıldı.

0 19.346

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden “ADÜ’nün hocaları uyuşturucu ile yakalandı” haberi ile ilgili kamu oyu açıklaması yapıldı.

KAMUOYUNA

28. 07. 2023 tarihinde bazı yerel basın organlarında Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan iki öğretim görevlisi hakkında yer alan haberler eski olup, ilgili öğretim elemanları haberde yer aldığı gibi Üniversite içerisinde değil İncirliova bölgesinde kolluk kuvvetleri tarafından yapılan denetimde gözaltına alınmışlardır. Konuyla ilgili T.C. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ceza soruşturması hâlen devam etmektedir. Konu hakkındaki bilginin Üniversitemize ulaşmasıyla birlikte 07.06.2023 tarihinde söz konusu öğretim elemanları hakkında disiplin soruşturması başlatılmış olup soruşturma süreci devam etmektedir. Adli süreçle birlikte disiplin soruşturmasının sağlıklı ve adil bir şekilde yürütülmesi Üniversitemizin temel ilkeleri arasındadır.

Üniversitemiz, çağdaş, bilimsel, adil, etik ve objektif değerler üzerine inşa edilmiş ve bu değerler ışığında büyümeye, gelişmeye ve Aydın’ımızın en önemli marka değerlerinden biri olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir. Aynı zamanda eğitim ve araştırma faaliyetlerine yönelik yüksek standartlara olan bağlılığını korumaya ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecektir. Bu ilkeleri koruma kararlılığımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

Yorum Yapın